Rusya'da bir apartmana İHA düştü: 3 yaralı

Rusya - Ukrayna savaşı halen devam ederken az önce bir son dakika haberi geldi. Rusya'nın Voronej şehrinde bir apartmana İHA düştü. Ekipler 3 yaralının olduğunu bildirdi. İşte haberin detayları!

Rusya'da bir apartmana İHA düştü: 3 yaralı

Rusya - Ukrayna savaşı halen devam ederken, az önce Rusya'dan bir son dakika haberi geldi. Rusya'nın Voronej şehrinde bir apartmana İHA düştü. Ekipler 3 yaralının olduğunu bildirdi. İşte haberin detayları!

Dünya basınında da yer bulan "Rusya'daki bir apartmana İHA düşmesi" herkesi şoke etti. Rusya'nın Ukrayna sınırına çok yakın olan Voronej şehrindeki bir apartmana bu sabah saatlerinde bir İHA (insansız hava aracı) saplandı. İHA'nın binaya çarpması sonucu binada yangın çıktı. Olay yerine ihbar üzerine sevk edilen itfaiye ve kurtarma ekipleri son sürat çalışıyor.

Voronej Valisi Aleksandr Gusev, kazada cam kırıkları sebebiyle 3 yaralının olduğunu ve hastanede tedavilerinin devam ettiğini duyurdu. 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İHA kazasıyla ilgili Ukrayna'yı suçlarken, açıklamalarında "Kiev rejimi sivil tesislere ve insanların yaşadığı binalara saldırmaya devam ediyor. Fakat biz de savaşmayı ve özel askeri operasyonu sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

Binanın çevresindeki drone parçaları toplanırken, olayla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıldı.

Rusya'da bir apartmana İHA düştü: 3 yaralı
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın