Putin duyurdu: İlk nükleer başlıklar Belarus’a teslim edildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “İlk nükleer başlıklar Belarus’a teslim edildi” şeklinde konuştu.

Putin duyurdu: İlk nükleer başlıklar Belarus’a teslim edildi

Putin duyurdu: İlk nükleer başlıklar Belarus'a teslim edildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın St. Petersburg şehrinde gerçekleştirilen St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'nda Belarus'a konuşlandırılması planlanan nükleer silahlara yönelik açıklamalarda bulundu.

Rusya ile Belarus arasındaki "Birlik Devleti" antlaşmasına işaret eden Putin, bu anlaşma çerçevesinde Belarus'a nükleer başlıkların yerleştirilmesi konusunda çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Bildiğiniz gibi anlaşma kapsamında Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko ile nükleer yöntem silahların Belarus'a sevk edilmesini istişare ediyoruz. İlk nükleer başlıklar Belarus topraklarına teslim edildi. Bu ilk adımdı. Sene sonuna kadar bu işi tamamlayacağız" şeklinde konuştu.

ABD GÖNDERMESİ

Batılı ülkelerin ve NATO'nun kendilerine karşı nükleer tehdit yarattığını söyleyen Putin, bu sayede Rusya ve Belarus'un caydırıcı bir hamlede bulunduğunu ekleyerek, "Bizi stratejik yenilgiye uğratmayı amaçlayan herkes bu vaziyeti göz önünde bulundursun" ifadelerini kullandı. Putin, "Dünyada ilk stratejik silahları kullanan ülke, Hiroşima ve Nagazaki'ye atom bombası atan Amerika Birleşik Devletleri'ydi" diye sözlerini tamamladı.

Putin duyurdu: İlk nükleer başlıklar Belarus’a teslim edildi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın