Mucize Kurtuluş: Düşen Uçaktan 40 Gün Sonra 4 Çocuk Sağ Olarak Kurtarıldı!

Kolombiya'da, 1 Mayıs'ta kaybolan ve 17 Mayıs'ta enkazı bulunan uçaktaki 4 çocuğun, 40 gün sonra sağ olarak bulunduğu duyuruldu.

Mucize Kurtuluş: Düşen Uçaktan 40 Gün Sonra 4 Çocuk Sağ Olarak Kurtarıldı!

Kolombiya'da inanması zor bir kurtuluş hikayesi gerçekleşti. 1 Mayıs'ta meydana gelen uçak kazasında yerle temas kaybeden ve 17 Mayıs'ta enkazları bulunan 4 çocuk, 40 gün sonra sağ olarak kurtarıldı. Gustavo Petro, Kolombiya Cumhurbaşkanı, Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Tüm ülke için büyük bir sevinç! 40 gün önce kaybolan 4 çocuk Kolombiya ormanlarında sağ bulundu." ifadelerini kullandı.

Haftalarca süren arama çalışmaları sonucunda, ordu çocukları sağ olarak bulmayı başardı. İlk açıklamada, çocukların Caqueta yönetim bölgesine bağlı ormanlık alanda bulunduğu belirtildi. Çocuklarda sıvı kaybı ve böcek ısırığı gibi sorunlar tespit edildi.

18 Mayıs'taki bir açıklamada, yetkililer çocukların sağ bulunduğunu ancak akıbetlerinin doğrulanmadığını belirtmişti. 11 aylık bir bebeğin de kurtulanlar arasında olduğu bilgisi paylaşıldı.

Uçaktaki diğer 4 kişinin cesetleri enkazın bulunduğu güneydeki ormanlarda tespit edilmişti. Toplamda 7 kişinin uçakta olduğu belirtilmişti.

Kardeşlerden en büyüğü, küçük kardeşlerini hayatta tutabilmek için ormanda geçici bir sığınak kurmuştu. Arama kurtarma ekipleri, çocukların hayatta kalmak için yedikleri meyvelerden çıkan çöpler ve bitkilerden yapılan sığınakları keşfetti. Ayrıca, çocuklara yardım sağlamak için havadan çeşitli malzemeler atıldı.

Uçak kazasında kaybolan çocuklar için dua edilmiş ve mumlar yakılmıştı. Hükümet, çocukları bulmak için orduyu seferber etmişti.

Mucize Kurtuluş: Düşen Uçaktan 40 Gün Sonra 4 Çocuk Sağ Olarak Kurtarıldı!
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın