Meksikalı belediye başkanı timsahla evlendi, gelinlik giydirdi, dans etti

Meksika’nın San Pedro Huamelula Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia halka şans getirmesi için gelinlik giydirilen timsahla evlendi. Şehir sakinleriyle bol bol dans ettirilen timsah, son olarak nikah için belediye sarayına getirildi.

Meksikalı belediye başkanı timsahla evlendi, gelinlik giydirdi, dans etti

Meksika'nın Oaxaca eyaletinde yer verilen San Pedro Huamelula'nın Belediye Başkanı Victor Hugo Sosa Garcia halkına şans, bolluk ve refah getirmesi için Alicia Adriana isimli timsahla evlendi. Müzik ve danslar eşliğinde festival havasında geçen düğüne şehir halkı büyük alaka gösterdi. Düğün öncesinde Alicia Adriana isimli timsaha gelinlik giydirilirken, güvenlik için ağzı bağlandıktan sonra San Pedro Huamelula kenti sokaklarında dolaştırıldı. Şehir sakinleriyle bol bol dans ettirilen timsah, son olarak nikah için belediye sarayına getirildi. Burada timsah ile Belediye Garcia arasındaki nikah kentin ileri gelen dini lideri tarafından kıyıldı.

"Birbirimizi seviyoruz"

Belediye Başkanı Garcia, nikah sırasında timsah gelinle evlenmeyi kabul edip etmediği sorulması üstüne, "Sorumluluğu kabul ediyorum çünkü biz birbirimizi seviyoruz, mühim olan bu. Aşk yoksa evlilik olamaz. Biz birbirimizi seviyoruz ve prenses kızla evlenmeyi kabul ediyorum" yanıtını verdi.

Gelenek 1789 senesine dayanıyor

San Pedro Huamelula kentinde 1789 senesinden beri süregelen gelenek zamanında birbirine düşman olan iki topluluğun barışmasını simgeliyor. Her sene gerçekleştirilen bu temsili evliliğin şehir halkına bolluk, barış ve uyum getirmesi temenni ediliyor.

Meksikalı belediye başkanı timsahla evlendi, gelinlik giydirdi, dans etti
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın