İsrail'den beklenmeyen hamle!

7 Ekim'den itibaren ilk kez Gazze Şeridi'ne yakıt girişini kabul ettiğini duyurdu. İsrail Savaş Kabinesi, günlük iki yakıt tankeri girişine izin verilmesi önerisini oybirliğiyle onayladı.

İsrail'den beklenmeyen hamle!

İsrail hükümeti, 7 Ekim'den itibaren bugüne kadar ilk kez Gazze Şeridi'ne yakıt girişini kabul ettiğini duyurdu. Gerçekleşmesi beklenen bu adım, İsrail'in salgın hastalıkların yayılmasını önlemek ve bölgedeki su krizini hafifletmek amacıyla atılan bir adım olarak değerlendiriliyor.

İsrail Savaş Kabinesi, ABD'nin talebi üzerine, günlük iki yakıt tankeri girişine izin verilmesi önerisini oybirliğiyle onayladı. Yakıtın Birleşmiş Milletler' in bölgedeki su ve sanitasyon altyapısını desteklemek için kullanılacağı belirtiliyor.  Gerçekleşen adımın, Gazze Şeridi'ndeki su krizinin yol açabileceği salgın hastalıkların İsrail askerlerine zarar vermesini ve İsrail içine yayılmasını engellemeyi amaçladığı ifade ediliyor.

İsrail hükümeti, tankerin Hamas'a ulaşmamak şartıyla BM üzerinden Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze Şeridi'nin güneyindeki sivil halka ulaştırılacağını açıkladı. Gerçekleşen bu durumun, Hamas'ı ortadan kaldırmak için uluslararası manevra alanı sağladığı belirtiliyor.
 

İsrail'den beklenmeyen hamle!

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın