Huawei ve Xiaomi Patent Anlaşmazlığını Küresel Çapraz Lisans Anlaşmasıyla Çözdü

Bir süre önce Huawei, Xiaomi'ye kablosuz iletişim teknolojisi, akıllı telefon fotoğrafçılığı ve ekran kilidi teknolojisiyle ilgili dört patentinin ihlal edildiği iddiasıyla dava açmıştı. İki şirket birkaç yıldır bir patent anlaşmazlığı içindeydi ve şimdi, dava nihayet 2022'de çözüldü.

Huawei ve Xiaomi Patent Anlaşmazlığını Küresel Çapraz Lisans Anlaşmasıyla Çözdü

Anlaşmanın bir parçası olarak Huawei ve Xiaomi, küresel bir patent çapraz lisanslama anlaşması üzerinde anlaştılar. Detaylar burada…

Huawei ve Xiaomi 10 Yıl Boyunca Patent İhlali Nedeniyle Birbirlerine Dava Açmayacak

Huawei ve Xiaomi Çarşamba günü küresel bir patent çapraz lisans anlaşmasına vardıklarını duyurdu. Anlaşma, 5G de dahil olmak üzere birçok iletişim teknolojisini kapsıyor. Anlaşma her iki şirket için de önemli bir gelişme. Huawei, dünyanın önde gelen telekom ekipmanı üreticisi ve akıllı telefon pazarında önemli bir oyuncudur. Ve bildiğiniz gibi Xiaomi dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisidir.

Anlaşmanın şartları açıklanmadı ancak her iki şirketin de anlaşmadan faydalanması muhtemel. Huawei, Xiaomi'nin yeni ürün ve hizmetler geliştirmesine yardımcı olacak patentlerine erişim sağlayacak. Xiaomi de artık Huawei'ye patent lisans ücreti ödemek zorunda kalmayacağı için anlaşmadan da faydalanacak.

Anlaşma aynı zamanda her iki şirketin de 5G ürün ve hizmetleri geliştirmesine yardımcı olacak. Anlaşmanın 2024 başlarında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Bu da anlaşmanın o zamana kadar kesinleşmeyeceği anlamına geliyor. Ancak her iki şirketin de anlaşmaya bağlılıklarını ifade etmesi nedeniyle anlaşmanın planlandığı gibi sonuçlanması muhtemel. Anlaşma 10 yıl süreyle geçerli olacak. Bundan sonra iki şirket anlaşmayı yenilemeyi veya yeni bir anlaşma yapmayı seçebilir.

Huawei ve Xiaomi Patent Anlaşmazlığını Küresel Çapraz Lisans Anlaşmasıyla Çözdü
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın