Hindistan'daki tren kazasında can kaybı sayısı 290'a yükseldi

Hindistan tren kazası! 3 Haziran'da meydana gelen tren kazasında can kaybı giderek artıyor.

Hindistan'daki tren kazasında can kaybı sayısı 290'a yükseldi

3 Haziran'da Hindistan'ın Orissa kentinde meydana gelen tren kazası günler sonra yine dünya basınında. Kazada ölenlerin sayısı 290'a yükseldi.

Hindistan büyük bir kayıp yaşadı. Ülkenin Orissa eyaleti Balasore bölgesinde konumlanan Bahanaga Bazar adlı tren istasyonu civarlarında 3 Haziran günü bir yük treni ile iki yolcunun karıştığı kaza, ülkeyi derinden sarsmıştı. Kaza anında yaralanan iki yolcu da hayatını kaybetti.

ÖLÜ SAYISI 290'A ÇIKTI

900'ü aşkın kişinin yaralandığı tren kazasında hayatını kaybedenlerin sayısı 290'a çıktı. Hindistan demir yolları yetkilileri kazayla ilgili inceleme başlatmıştı. Yapılan ilk incelemeye göre, tren kazasının sebebi sinyal hatasıydı. 

Kazada suç yolcu treninin. Coromandel Ekspresi için geçiş sinyali yakan, fakat daha sonra sinyali kesip kendisi ana hatta giren yolcu treni, yük treni ile kafa kafaya çarpıştı.

ÖNCE SİNYAL VERDİ, SONRA İPTAL ETTİ

Yetkililer, kazaya dair detaylı olay yeri inceleme raporunu en yakın zamanda hazırlayacak. Trenin neden sinyal verip sonra geri aldığı ise hala bilinmiyor.

Hindistan'da son 20 yılda meydana gelen en büyük tren kazası Orissa eyaletinde 3 Haziran 2023 tarihindeki kaza olarak kayıtlara geçti.

Hindistan'daki tren kazasında can kaybı sayısı 290'a yükseldi
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın