Hindistan'daki Tren Kazasında 288 Kişi Hayatını Kaybetti, 900'den Fazla Yaralı Var

Orissa eyaletinde meydana gelen tren kazasında ölü sayısı 288'e yükseldi ve 900'den fazla kişi yaralandı. Kazada hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe duyuluyor. Eyalette yaşanan can kayıpları nedeniyle 1 günlük yas ilan edildi.

Hindistan'daki Tren Kazasında 288 Kişi Hayatını Kaybetti, 900'den Fazla Yaralı Var

Hindistan'ın Orissa eyaletinin Balasore bölgesinde bulunan Bahanaga Bazar Tren İstasyonu yakınlarında, dün yerel saatle 19.20'de meydana gelen bir tren kazasında 288 kişi hayatını kaybetti, 900'den fazla kişi ise yaralandı. Kazada toplamda 3 tren karıştı, bunlardan 2'si yolcu treni ve 1'i yük treniydi.

Kazada hayatını kaybedenlerin sayısının artmasından endişe ediliyor ve yetkililer olayın sebebini araştırıyor. Kazaya karışan yolcu trenlerinin Coromandel Express ve Yashwatpur-Howrah Ekspress olduğu belirtiliyor. Yaralanan 179 kişi hastaneye kaldırıldı ve 600'den fazla yolcunun tren enkazından kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Kazada hayatını kaybedenlerin anısına Orissa eyaletinde 1 günlük yas ilan edildi. Yerel yetkililer, kurtarma çalışmalarına destek olmak için bölgeye 115 ambulans, 50 otobüs, 45 mobil klinik ve 1200'den fazla polis ve kurtarma ekibi gönderdiklerini açıkladı. Kurtarma çalışmalarında yerel halkın da yardım ettiği belirtiliyor.

Hindistan Cumhurbaşkanı Draupadi Murmu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, kazadan dolayı derin üzüntü duyduğunu ve kayıplarını yaşayan ailelere başsağlığı diledi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise kazaya ilişkin Demiryolu Bakanı ile görüştüğünü ve etkilenenlere destek sağlanmaya çalışıldığını ifade etti. Ayrıca, yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı dileklerini iletti.

Kaza sonrası birçok tren seferi iptal edildi ve bölgede kurtarma çalışmaları devam ediyor. Yetkililer olayın nedenini araştırmaya devam ederken, kazada hayatını kaybedenlerin sayısının artabileceği endişesi devam ediyor.

Hindistan'daki Tren Kazasında 288 Kişi Hayatını Kaybetti, 900'den Fazla Yaralı Var
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın