Haber.com

G7 Liderler Zirvesi 2023 başladı! Japonya'da güvenlik önlemleri artırıldı

G7 Liderler Zirvesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde başladı. Güvenlik önlemlerinin artırıldığı zirvenin açılışında neler yaşandı?

G7 Zirvesi 2023 Japonya'nın Hiroşima kentinde start verdi. 7 ülkenin liderlerini buluşturan zirve için güvenlik önlemleri artırıldı. İşte detaylar... G7 Liderler Zirvesi bu sene Japonya'nın başkanlığında Hiroşima'da gerçekleşiyor. 3 gün boyunca sürecek olan liderler zirvesi tüm dünya basınında manşetlere taşındı.

G7 ZİRVESİ 2023 BAŞLADI

Japonya Başbakanı Kişida Fumio'nun ev sahipliğindeki 2023 G7 Zirvesi'ne İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere, ABD ve Kanada liderleri katıldı. 19-21 Mayıs arasında devam edecek olan zirveye G7 ülkeleri haricinde AB ülkeleri, Avustralya, Güney Kore, Hindistan ve Vietnam da davetli. Bu yılki zirve için Japonya'da güvenlik önlemleri de artırıldı. Devlet ve hükümet başkanlarını karşılayan Japonya Başbakanı ile eşi, konuklarını Hiroşima Barış Anıtı Müzesi önünde karşıladı.

JAPONYA’DA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

G7 liderlerinin ilk ziyareti, 1945 tarihli Hiroşima olaylarının tarihi bir sergisi olan Anıt Müzesi oldu. Konuk liderler ve eşleri arasında ABD Başkanı Joe Biden ile eşi de vardı. G7 Liderler Zirvesi, küresel ekonomik ve siyasi sorunların ele alındığı en önemli platformlardan biri. İlk ziyaretin ardından G7 Zirvesi, Grand Prince Hiroshima Hotel'de devam edecek. Otelde, müzede, Hiroşima kenti ve tüm Japonya’da gerekli güvenlik tedbirleri alındı. Zirvenin selameti için otel ve diğer toplantı yerlerine bağlı yollar kapatılabilecek. Söz konusu mekanlar halk ziyaretine kapatıldı. Halk otobüsü ve tramvayların hizmet süresi azaltıldı. Kentteki bazı iş yerleri 21 Mayıs sonuna dek açık olmayacak.
Yayınlanma 2023-05-19 08:41:09
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 218
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?