Apple 30. yıl dönümünü Çin'deki özel bir etkinlikle kutluyor

Apple kuruluşunun 30. Yıl dönümünü Çin’de kutluyor. İşte dev etkinlikten öne çıkan detaylar…

Apple 30. yıl dönümünü Çin'deki özel bir etkinlikle kutluyor

Apple kuruluşunun 30. Yıl dönümünü Çin’de kutluyor. İşte dev etkinlikten öne çıkan detaylar…

Apple, Çin'deki kuruluşunun 30. yılını kısa bir süre önce tamamladı. Apple'ın şu anki CEO'su Tim Cook, Apple'ın 30. yılını Weibo'da bir mesaj yayınlayarak kutladı. 

Gönderide Cook, Çin'deki tüm meslektaşlarına, müşterilerine ve ortaklarına şükranlarını sunuyor. Gönderinin içinde, sizi Çin'in resmi Apple web sitesine götüren bir bağlantı da vardı.

Mesaj, Apple'ın Çin pazarında ürün ve hizmet sağlamanın 30. yılını kutlamasıyla başlıyor ve eğitici ve sosyal etkinliklerle yerel topluluğa katkıda bulunuyor. Tim Cook, en son yeniliklerini paylaşarak müşterilere hizmet vermekten gurur duyduklarını söylüyor. 

Çinli müşterilerin hayatlarını zenginleştirmek ve birbirleriyle bağlantı kurmalarına yardımcı olmak için bunu yapmaya devam edecekler. Cook, bunun, topluluğun gereksinimlerini karşılamak için teknolojilerini büyütme girişimi olduğunu söylüyor.

Cook, şirketin ülkedeki işleriyle ilgili bazı verileri de paylaştı. Apple, geliştiriciler için fırsatları genişletti ve iOS uygulama ekonomisi aracılığıyla Çin'de milyonlarca iş yarattı. 2019'dan 2022'ye kadar Çin'deki App Store'daki uygulama sayısı ikiye katlandı ve küçük geliştiriciler 2020'den 2022'ye %59 daha fazla para kazandı. Ayrıca 2022'de yeni App Store yaratıcılarının yaklaşık %23'ünün Çin'den olması bekleniyor.

Ayrıca Counterpoint Research'e göre Apple, Çin pazarında %20'lik bir pazar payı elde ederek 2023'ün ilk çeyreğinde en büyük pazar payına sahip oldu. Bu başarı, özellikle Oppo, Vivo, Xiaomi ve Honor gibi rakipleriyle karşılaştırıldığında dikkat çekici.

Apple, Çin'deki 30. yılını Çinli müşterileriyle kutlamak için bugün, 18 Ağustos'ta, 15 yıl önce Çin'de açılan ilk Apple mağazası olan Apple Sanlitun perakende mağazasında özel bir etkinlik düzenleyecek. Müzik yapımcıları, şarkıcılar ve "Altın Yapımcı" olarak da bilinen Zhang Yadong'un performansları olacak.

Apple 30. yıl dönümünü Çin'deki özel bir etkinlikle kutluyor
Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Bize Katılın