Alabora olan yelkenlide 16 saat hayatta kalmayı başaran Fransız denizci kurtarıldı

İspanya kıyılarında alabora olan yelkenlideki 62 yaşındaki Fransız, İspanyol sahil güvenlik ekibinin zorlu operasyonuyla 16 saat sonra kurtarıldı.

Alabora olan yelkenlide 16 saat hayatta kalmayı başaran Fransız denizci kurtarıldı

Portekiz'in başkenti Lizbon'dan pazar günü yola çıkan 12 metrelik "Jeanne Solo Sailor" isimli yelkenliden pazartesi gece saatlerinde acil vaziyet sinyali gönderildi. İspanya'nın Galiçya bölgesinden Sisargas Adaları'na 14 mil uzaklıktaki tekneden gelen sinyal üstüne İspanyol sahil güvenlik ekibi harekete geçti. 5 dalgıcı taşıyan bir kurtarma gemisi yola çıkarken, aramaya yardım için gönderilen 3 helikopterden biri tekneyi alabora olmuş halde buldu. Bölgeye ulaşan dalgıçlardan biri, yelkenlideki adama dair hayat belirtisi alabilmek için yelkenlinin gövdesine vurdu. Yelkenlinin iç kısmındaki denizci de içeriden kurtarma ekibine karşılık verdi.

Havanın kararması ve şiddetli dalga sebebiyle kurtarma operasyonu gerçekleştirilemezken, ekipler batmasını engellemek için yelkenliye yüzdürme balonları bağladı ve sabaha kadar bekledi. Günün ağarmasıyla beraber 2 dalgıç, yelkenlinin alt kısmına yüzerek 62 yaşındaki Fransız denizciyi kurtardı. Tekne alabora olduktan sonra 16 saat boyunca hayatta kalmayı başaran adam, lüzumlu kontroller için hastaneye götürüldü.

Alabora olan yelkenlide 16 saat hayatta kalmayı başaran Fransız denizci kurtarıldı

İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

  Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

  Tekrar deneyiniz.

  Uygulamayı Yükle

  Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

  Bizi Takip Edin

  Bize Katılın