Dünya Sivaslılar Günü Sosyal Medyada Gündem Oldu

2017 yılında eski Belediye Başkanı tarafından başlatılan, Dünya Sivaslılar Günü özellikle Sivas'ta festivallerle kutlanırken, sosyal medyada da #DünyaSivaslılarGünü etiketi ile gündem oldu.

5 Ağustos Dünya Sivaslılar Günü, bugün sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. Sivas Belediyesi’nin yıllar önce başlattığı ve yıllardır kutlanan Sivaslılar Günü, Twitterda #DünyaSivaslılarGünü etiketi ile günün konusu oldu.


YİĞİDOLARA GARDAŞLIK FESTİVALİ

Sivas Valiliği, Dünya Sivaslılar günü dolayısıyla 5-7 Ağustos tarihleri arasında, ‘Gardaşlık Festivali’ başlattı. Halk oyunları gösterisiyle başlayan festivalde, Sivas’n tarihini anlatan fotoğraflarda sergilenecek. 2 gün boyunca devam eden Gardaşlık Festivali’nde Sivaslıları birbirinden farklı gösteriler ve aktiviteler bekliyor.

SİVASLILAR GÜNÜNÜN MİMARINDAN KUTLAMA MESAJI

Sivaslılar gününün mimarı eski Sivas Belediye Başkanı Aydın sosyal medyadan mesaj yayınlayarak Yiğidoların Sivaslılar gününü kutladı. Aydın mesajında, ‘Bugün ilkini 2 yıl önce gerçekleştirdiğimiz ‘Dünya Sivaslılar Günü’ kutlu olsun. Twitter 2 günlüğüne de olsa güzelleşiyor.’ notunu verdi.

DÜNYA SİVASLILAR GÜNÜ NEDİR? NE ZAMAN?

Sivas eski Belediye Başkanı Sami Aydın’ın 2 yıl önce başlattığı Dünya Sivaslılar günü 2017 yılından bu yana özellikle sosyal medyada büyük ses getiriyor. Binlerce Sivaslının sosyal medyadan paylaştığı twitlerle gündem olan Sivaslılar günü 2017 yılından bu yana 5 Ağustos’ta kutlanıyor. Kutlamalara bu sene itibari ile Gardaşlık Festivali adı altında devam edilmesi bekleniyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı