Dünya poker şampiyonu Türk asıllı Koray Aldemir oldu!

Almanya Berlin’de dünyaya gelen Türk asıllı Koray Aldemir, Las Vegas’ta yapılan Dünya Poker Şampiyonası’nda birinci oldu. Aldemir elde ettiği başarıyla 8 milyon dolarlık ödülün de sahibi oldu.
Takip et
Dünya poker şampiyonu Türk asıllı Koray Aldemir oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Almanya’nın başkenti Berlin’de doğan Türk asıllı Koray Aldemir, ABD’nin Las Vegas şehrinde yapılan Dünya Poker Şampiyonası’na katıldı. Şampiyonada birinci olarak 8 milyon dolarlık ödülün de sahibi olan 31 yaşındaki Aldemir, poker turnuvalarından şu ana kadar ortalama 20 milyon dolar kazandı. Pokere çok genç yaşta başlayan Aldemir, 2019’da da ABD’de gerçekleştirilen “US Poker Open” yarışmasında birinci olmuştu.

VERGİ İDDİASI

Turnuvalarda yarışmasından bu yana Avusturya’nın başkenti Viyana’da yaşamaya başlayan Aldemir hakkında, Alman basınında bazı iddialar ortaya atıldı. Bild gazetesi, pokerden yüksek miktarda para kazanan öbür birçok Alman poker oyuncusu gibi Koray Aldemir’in de pokerden kazandığı para ödülünün vergisini vermemek için Viyana’ya taşındığını yazdı.

Bunun başlıca nedeni ise pokerin Almanya’da tam manasıyla şans oyunu olarak görülmemesi. Almanya federal sayıştayı, poker turnuvalarından elde edilen gelirin işletme gelir vergisi gibi değerlendirilmesine karar vermişti. Bu karardan sonra poker gelirlerinden yüzde 25 oranında vergi kesilmeye başlandı. Bu sebeple de birçok poker oyuncusu, pokerden vergi alınmayan komşu Avusturya’ya taşınmaya başladı. 2011 senesinde dünya poker şampiyonu olan Pius Heinz da şampiyona sonrası Viyana’ya yerleşmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.