adplus-dvertising

Dünya Kupası ikili averaj mı genel averaj mı?

Futbolseverler, Dünya Kupası Grup Elemelerinde İkili Averaj Var Mı?  3 takım aynı puanda olursa ne olacak? Dünya Kupası Grup maçlarında gol averajı mı geçerli sorularına yanıt arıyor. Peki, Dünya Kupası Grup Elemelerinde İkili Averaj Var Mı, gol averajı mı geçerli? Detaylar haberimizde.
Takip et
Dünya Kupası ikili averaj mı genel averaj mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Taraftarlar ise Dünya Kupası ikili averaj mı genel averaj mı geçerli sorusuna yanıt arıyor.

Averaj Nedir?

Aralarında puan eşitliği bulunan takımların birbirlerine göre üstünlüğünü belirlemek için attıkları ve yedikleri gollerin farkına dayalı kura Averaj olarak adlandırılır. Averaj sadece lig maçlarında değil, kupa maçlarında da uygulanmaktadır. Averaj sadece futbol da değil Eskrim ve birçok spor dalında kullanılmaktadır.

Eskrimde averaj bir maçta yaptığı ve yediği tuşların farkıdır. Bir oyuncu maça 5-4 yenilmişse oyuncunun averajı -1’dir ama aynı maçta yenen sporcunun averajı 1’dir.

Dünya Kupası İkili Averaj Mı?

Dünya Kupası grup eleme maçlarında yani play-off maçlarında ikili averaj sistemi yoktur. 2. olan takımı belirlerken ilk önce averajı daha çok olana bakılır. Eğer averajlar aynı ise, o zaman daha fazla gol atan ikinci olur.

TÜRKİYE GRUPTAN NASIL ÇIKAR?

Türkiye’nin gruptan lider olarak çıkabilmesi için Karadağ maçını da kazanması, Hollanda’nın ise sahasında karşılaşacağı Norveç’e mağlup olması gerekiyor.

Hollanda’nın grubu lider olarak tamamlayacağı senaryoda ise milli takım son maçını kazandığı taktirde, Hollanda-Norveç maçının sonucu beklenilecek. Norveç milli takımı, A Milliler’in rakibine attığı farktan 2 fazlasını Hollanda kalesine gönderemediği durumda play-off bileti Ay-Yıldızlı ekibimizin olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.