Dünya Devi, 5G Uyumlu 3 Yeni Telefonla Geliyor!

Apple hakkında gün geçtikçe önümüzdeki yıla dair söylentiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Daha önce dünya devi hakkında yayınladığı raporların tamamı tutan başarılı analist Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporda bazı değişikliklere gitti. Bu değişikliklerde şirketin, Intel’in 5G departmanını satın alması etkili oldu. Daha önceki raporunda dünya devinin, önümüzdeki yıl 5.4 inç ve 6.7 inç olmak üzere iki adet yüksek hız destekli telefon çıkaracağını söylemişti. Raporda çıkarılması planlanan 6.1 inçlik XR modelinin yalnızca LTE ağlarına erişebileceği vurgulanıyordu. Meşhur analist, değişikliğe gittiği raporunda, şirketin 2020 yılında üç adet 5G destekli telefon çıkaracağı iddiasını ortaya attı.


Kuo yeni raporunda, üç yeni modelin tümünün 5G teknolojisinde olacağını duyurdu. Raporun temeli, şirketin Intel’in 5G departmanını satın alması oluşturuyor. Kuo’ya göre artık dünya devi, çok daha rahat bir şekilde 5G cihaz üretebilecek kaynaklara sahip. Kuo, dünya devinin yeni modellerinde fiyatların da düşebileceğine değindi.

MOBİL ŞEBEKELER VE ÜRETİCİLER BİRBİRLERİNE BAĞIMLI

Kuo raporunda, telefonların çoğunun 5G’nin 6GHz sürümünü desteklediğini, ancak daha fazla hız sunan mmWave sürümünün desteklenmeyeceğini beklediğini aktardı. Kuo’ya göre anahtar nokta, şirketin mobil operatörlerin desteğini görmek istemesi. Eğer dünya devi 5G üretime ne kadar seri geçerse, aynı seviyede destek görecek. Çünkü Apple, hem müşterilerinden, hem mobil operatörlerden, hem de devletten alabileceği tüm destekleri bugüne kadar almayı başardı. Mobil veri sağlayıcı şebekeler, dünya çapında 5G şebekelerini yaymaya başladıkça, yaptığı yatırımların karşılığını almak istiyor. Eğer Apple gibi şirketler bu süreçte yeteri kadar 5G’yi öne çıkartmazlarsa, mobil operatörler zarara uğrayabilir. Dolayısıyla hem telefon üreticileri hem de mobil şebekeler, bu süreci birbirleriyle koordineli bir şekilde yürütmek istiyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı