Dün fırça atmıştı, bugün görevden aldı! Azerbaycan’da şoke eden Ermenistan gelişmesi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün yaptığı konuşmada Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov’u eleştirmiş, Memmedyarov’un karışıklık olduğu zaman ortaya çıkmadığını ve Ermenistan’a dair mevzularla ilgilenmede zayıf kaldığını belirtmişti. Bugün Aliyev tarafından imzalanan kararnameye göre; Memmedyarov görevden alındı ve yerine Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov atandı.
Takip et
Dün fırça atmıştı, bugün görevden aldı! Azerbaycan’da şoke eden Ermenistan gelişmesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Bakanlar kurulu toplantısının ardından “Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz’daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim. Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, İçişleri Bakanı, istihbarat servisleri… Ama Dışişleri Bakanı’nı bulamadım” demişti. Azeri yetkililer, Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov’un evden çalıştığını bildirmişti.

Dün fırça atmıştı, bugün görevden aldı! Azerbaycan’da şoke eden Ermenistan gelişmesi

İSTİFA HABERİ GELDİ

Ajanslara düşen habere göre; Aliyev tarafından “Ortada yok” denilerek sert bir şekilde eleştirilen Dışişleri Bakanı, yine Aliyev tarafından imzalanan yeni kararname ile görevden alındı. Kararnameye göre; Eğitim Bakanı Ceyhun Bayramov yeni Dışişleri Bakanı olarak atandı.

Azerbaycan-Ermenistansınırındaki gerginlik de tırmanıyor. Azerbaycan Ordusu bu sabah,Erivanyönetimine ait birİHA’yı düşürdü. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada,“16 Temmuz sabahı, Ermenistan Silahlı Kuvvetleri Birimleri,X-55tipi kullanarak Azerbaycan Ordusu birimlerinin pozisyonları üzerinde keşif uçuşu yapmaya çalıştı. Birimlerimiz, düşmanın’sını hemen tespit edip imha etti”denildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.