Düğünlere Belediyenin Helikopteriyle Gidiyorlar!

Mersin Belediyesinin, israfı azaltma programı kapsamında ücretli ulaşım aracı olarak kiraladığı helikopter vatandaşların büyük ilgisini gördü. Düğüne giden de var tatile giden de.

Mersinliler şu günlerde gidecekleri yere dolmuş ya da taksiyle değil helikopterle gidiyor. Belediyenin israfı engelleme programı kapsamında taksi olarak kiraya verdiği helikoptere ilgi büyük. Belediyenin denetleme işlerinde kullanılırken vatandaşların hizmetine sunulan araç özellikle yeni evlenen çiftlerin büyük talebiyle karşı karşıya.


Gelin arabası olarak helikopteri kiralayan gençler eşlerine unutamayacakları bir gün yaşatıyor. Acil toplantılarına geç kalmak istemeyen iş insanlarının yanı sıra, Kıbrıs, Antalya ve Adana gibi yakın yerlere kara yoluyla gitmek istemeyenler de taksi sırasına giriyor. Saatliği 9 bin, yarım saatliği ise 4 bin 500 lira olan kira ücreti Belediyenin kasasına ciddi nakit girişi sağlıyor. Yetkililer ise taleplere yetişemiyor. Taksiyi kiralayabilmek için en az 2 gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

İKİNCİ ARACIN ALINMASI GÜNDEMDE

6 kişi kapasiteli aracın talepleri karşılamakta zorlandığını belirten belediye yetkilileri ikinci bir aracın alınması için Meclis görüşmesi yapılacağı, çıkacak kararın ardından ikinci bir helikopterin alınmasının gündeme geleceğini belirtiyor. Edinilen bilgilere göre uygulamanın başladığı 23 Haziran’dan günümüze belediye 1 milyon liraya yakın bir kar elde etti. Helikopteri yıllardır kullanan pilotlar ise her gün değişik bir deneyim yaşadıkları için durumdan oldukça memnun.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı