adplus-dvertising

Düğünlerde uyuşturucu satan şahıs, 10 yıl hapse mahkum edildi

Kastamonu’da ses sanatçısı olarak sahne aldığı düğünlerde uyuşturucu madde satan şahıs, 10 sene hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada son sözü sorulan şahıs, “Ben sanatçıyım, uyuşturucu satmam” şeklinde konuştu.
Takip et
Düğünlerde uyuşturucu satan şahıs, 10 yıl hapse mahkum edildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, 2018 senesi Şubat ayında Kastamonu’nun Araç ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgilere göre, ses sanatçısı D.K., sahne aldığı düğünlerde uyuşturucu sattığı gerekçesiyle Kastamonu Narkotik Şube Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alındı. Operasyonda 77 tane extacy hap ele geçirildi. Adli makamlarca tutuklanarak cezaevine konulan sanık D.K. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde ‘uyuşturucu yahut uyarıcı madde ticareti yapma yahut sağlama’ suçundan dava açıldı.

Davanın karar duruşmasında kendisini savunan tutuklu sanık D.K., “Ben bu uyuşturucuyu kullanıyorum. Ben bunu satmadım. Benim kanımda uyuşturucu madde bulunmadı. Ağrı kesici ilaçlar bulunmuş. Belki ben binlerce ağrı kesici kullanmışımdır. Savcının mütalaasına katılmıyorum. Adeta 77 bin tane uyuşturucu yakalanmış. Ben 3-4 adet başkasına verince ben ne kullanacağım. Ben sanatçı bir adamım. Sanatçı adam uyuşturucu satmaz. Tanesi 200 liradan satılıyor yazıyor. Bu doğru değil. Benim 140 sene cezam var. Ailemi göremiyorum. Çok zor durumdayım. Psikolojim bozuldu. Çocuklarımı özledim. Beni de dolandırdılar. Uyuşturucu diyerek ağrı kesici vermişler. Ben tamamını anlattım savcıya. Beraatımı talep ediyorum” şeklinde konuştu.

Sanık avukatı ise, olayın 12 Şubat 2018 senesinde Kastamonu’nun Araç ilçesinde meydana geldiğini söyleyerek, “Müvekkilimden yasaklı olarak 27 tane hap yakalandı. 50 tane hap uyuşturucu sanmasına karşın ağrı kesici çıkmıştır. Bu yüzden kullanma sınırında kalmıştır. Müvekkilimin tahliyesini ve beraatını talep ediyoruz” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık D.K.’yi uyuşturucu ticareti yapmaktan 10 sene hapis ve 20 bin TL adli para cezasına çarptırdı. Hüküm ile beraber mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.