Düğün Planlarını Erteledi, Karaciğerinden Parça Verip Dayısının Hayatını Kurtardı

Antalya’da yaşayan Ömer Sever isimli genç, hayatta kalabilmesi için karaciğer nakli olması gereken dayısı için bıçak altına yattı. Düğün planlarını erteleyen genç, dayısına karaciğer dokusu vererek talihsiz adamı hayatta tuttu.

Antalya’da yaşayan 30 yaşındaki turizmci Ömer Seven, hayatta kalmak için karaciğer nakli olması gereken dayısına, karaciğerinden parça verdi. Bu nedenle düğün hayallerini erteleyen gencin duyarlılığı alkış aldı.

ÇOCUKLARININ DOKULARI TUTMADI

İşçi emeklisi Mehmet Şerif Aslan şeker hastalığı tedavisi görürken bir de siroza yakalandı. Doktorların yaşaması için kesinlikle karaciğer nakli olması gerektiğini belirten talihsiz adam kadavradan organ alabilmek için Ulusal Organ Nakil Bekleme Listesi’ne adını yazdırdı. Ancak aranan donör bir türlü bulunamadı. Sonrasında hasta adama organ verebilmek için önce çocukları donör oldu. Ancak yapılan testler sonucunda Aslan’a çocuklarının organ veremeyeceği belirlendi. Bu kez Aslan’ın kız kardeşinin 30 yaşındaki oğlu Ömer Seven donör oldu ve dayısı ile yaptığı testlerden olumlu sonuç çıktı.

“HİÇ TEREDDÜT ETMEDİM”

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi ve Organ Nakli Merkez Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı, başarılı bir operasyon ile Ömer Seven’den aldığı karaciğer dokusunu dayısı Mehmet Şerif Aslan’a nakletti. Dayısının sağlığına kavuşmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Seven, “Canım kadar sevdiğim dayımın karaciğer nakli olması gerektiğini öğrenince hiç tereddüt etmeden bağışçı olmak istedim. Testler neticesinde verici olmaya uygun görüldüm. Yapılan operasyonla da canım dayıma ‘ciğer’ oldum. Her ikimiz de sağlıklıyız” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı