Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir kaç gün önce Eroğlu ailesine ait evde çıkan yangında ailesinin evi ile beraber düğün hazırlığı yapan 26 yaşındaki Ali Eroğlu’nun bütün düğün çeyizi de küle döndü.
Takip et
Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Babaları İstanbul’da park ve bahçelerde mevsimlik işçi olarak çalışan, 5 kişilik Eroğlu ailesinin Haliliye Mahallesi’nde kaldığı evde çıkan yangında, ev kullanılmaz hale gelirken, dört sene önce askerliğini yapıp inşaatlarda çalışarak düğün hazırlığı yapan Ali Eroğlu’nun bütün hayalleri de kül oldu. Çıkan yangında 26 yaşındaki gencin bütün çeyizlik eşyaları da kullanmaz hale geldi.

Çıkan yangın sonrası evi küle dönen Eroğlu ailesinin bütün eşyaları kül olurken aile, evin avlusunda hayatını sürdürüyor, maddi imkânsızlıklar içerisinde hayatını sürdüren aile hayırseverlerden destek bekliyor.

Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu

Düğün hazırlığı yaptığı sırada evde çıkan yangın sonrası çeyizi kül olan Ali Eroğlu şunları kaydetti:

“Ben inşaatlarda çalışıyorum, babam da dışarda mevsimlik işçi olarak park, bahçelerde çalışıyor. Gece saat 2-3’te uyuduğumuz sırada kardeşim uyanmış ve yangını görmüştü. İçerden duman geliyordu yani, yangının elektrik mi neden çıktığı belli değildi ve kısa sürede yani her şey küle döndü. Her şeyimiz yandı, hiçbir şeyimiz kalmadı. Ben dört sene önce askerliğimi bitirmiştim, ben inşaatlarda çalışıyordum annem de kazandıklarımdan yavaş yavaş çeyizimi, düğün eşyalarımı alıyordu, yakın zamanda düğün yapmayı düşünüyorduk. Yani eşyaların aşağı yukarı tamamı alınmıştı ama çıkan yangında hem benim eşyalarım ve hem de ailemin bütün eşyaları, koltuktan tutun da, televizyon, halı her şeyimiz yandı, kül oldu. Çok şükür biz içinden sapasağlam çıktık. Yangın sonrası çok mağdur olduk, ailece bahçede yatıp kalkıyoruz, ne bir tabak ne bir yatak hiçbir şeyimiz kalmadı yani. Ailece dışarda kaldık, hayırseverlerden bize yardım eli uzatılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Düğün hazırlığı yapan gencin hayalleri kül oldu

Siverek Kızılay Şubesi Kadın Kolları Başkanı Fatime Güler evde yaptıkları inceleme sonrası yaptığı açıklamada, ”Ailemizin evinde çıkan yangın sonrası ev ve eşyalar ile beraber evde düğün hazırlığı yana bir gencimizin bütün umutları çeyizi kül oldu, inşallah hem Kızılay olarak hem de hayırseverler olarak ailemize destek olacağız. Baba zaten Siverek dışında evi geçindirmek için çalışmaya gitmiş. Ailemiz çok mağdur hayırseverlerin ve duyarlı insanlarımızın özellikle düğün hazırlığı yapan Ali kardeşimize destek olmasını bekliyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.