Düğün Alayı Tavuk Pilava Kurban Gitti!

Önceki gün Rize'de yapılan bir köy düğününde gelin ve damat yedikleri yemekten dolayı hastanelik oldu. Hastaneye kaldırılan çiftin durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Düğün Alayı Tavuk Pilava Kurban Gitti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rize’de yakınlarının düğününe katılan vatandaşlar köyde ikram edilen yemekleri yeyince rahatsızlanarak hastanelik oldu. İlçedeki hastaneler yemekten rahatsızlanan vatandaşlarla doldu taştı. Hastaneye müracaat eden kişi sayının 140’ı aştığı bildirilirken vatandaşların birçoğu kendi imkanlarıyla hastaneye gitti.

Zehirlenme şüphesiyle bölgedeki  hastaneye  giden davetlilerin sayısı artınca hastane yetkilileri vatandaşları  diğer ilçedeki hastanelere yönlendirdi. Hastane yönetiminin hastaları başka ilçelere yönlendirmesi hasta yakınlarını kızdırdı. Komşu ilçelerde bulunan hastanelere giden vatandaşlar burada besin zehirlenmesi teşhisi ile tedavi altına alındı. Rahatsızlanan kişi sayısının her dakika artması sebebiyle izinde olan hemşire ve doktorlardan bazılarının da göreve çağrıldığı öğrenildi.

GELİN VE DAMATTA ZEHİRLENDİ

Zehirlenen davetlilerin yanı sıra gelin ve damadın da yemekten zehirlendiği ve aynı şikayetlerle hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi. Aileler yaşanan zehirlenme sonrası çocuklarının en mutlu günlerinde böyle bir durumla karşı karşıya kaldıkları için üzgün olduklarını ifade ederken çocuklarının ve davetlilerin en kısa sürede iyileşmesi için dua ettiklerini söylediler.

Olayın ardından İlçe Sağlık ve Tarım ve Orman Müdürlüğü  verilen tavuk, pilav, sarma ve tatlıdan örnek alarak inceleme yapılacağını açıkladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

  • damat
  • gelin
  • hastane
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.