Dudak dolgusu yaptırınca alt dudağını kaybetti!

Antalya'da, daha güzel olmak için yaptırdığı 4 estetik operasyon sonrasında alt dudağını kaybeden ve ağız içi dokularında çürüme oluşan Songül Uzunoğlu'na (42), Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından iki defa operasyon gerçekleştirildi. Uzunoğlu'nun ancak doku naklinden sonra yemek yiyebildiği öğrenildi.

Antalya’da aşçılık yapan 3 çocuk annesi Songül Uzunoğlu, gözaltı torbalarından kurtulmak için arkadaşlarının tavsiyesi üstüne geçen sene şubat ayında Muratpaşa ilçesi Lara turizm bölgesindeki güzellik ve estetik merkezine gitti. Uzunoğlu’na, göbek bölgesinden alınan yağın, yüz bölgesinin dolgusunda kullanılacağı, operasyonun çok kalıcı, ekonomik ve 2 sene garantili olduğu belirtildi. Estetik merkezindeki yetkililerle görüşen ve mart ayı başında ameliyatının yapılmasını isteyen Uzunoğlu, operasyon için 5 bin 500 lirayı nakit ödedi.

Mart ayında, Uzunoğlu’nun yanaklarına yapılan ve kalıcı olacağı belirtilen dolgu, kısa zaman sonra yok oldu. Operasyonun başarısız olması sebebiyle Uzunoğlu, nisan ayında ikinci defa aynı operasyonu geçirdi. Yüzündeki dolgu işlemi tamamlanmadan, ameliyatı yapan doktorlar, “Alt dudağınıza da dolgu yapalım, çok daha iyi görünür” diye, telkinde bulundu.

Alt dudağına yapılacak işlem için gün sayan Songül Uzunoğlu’na nisan ayında yapılan ikinci operasyon da netice vermedi. Doktorlar, geçen sene mayıs ayında Uzunoğlu’nu üçüncü defa estetik operasyon için merkeze çağırdı. Uzunoğlu’nun göbek bölgesinden alınan yağ dokusu yanaklarına uygulanırken, alt dudağına da dolgu yapıldı.

Yapılan bütün işlemler için estetik merkezine 7 bin 500 lira ödeyen Uzunoğlu’nun yüzüne ve dudağına yapılan dolgu kısa zamanda kayboldu. Bunun üstüne 18 Kasım’da Uzunoğlu’nun göbek bölgesinden alınan yağ dokusu, 4’üncü defa yüzüne, ikinci defa alt dudağına dolgu olarak kullanıldı.

Son operasyonun sonrasında bir sabah uyandığında çene altında morluklar ile alt dudağında siyahlaşma ve çürüme olduğunu gören Uzunoğlu, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi’nde tedaviye alındı. Uzunoğlu, estetik operasyonları yapan doktor E.D. ile tıp merkezi ile ilgili şikayetçi oldu.

Alt dudağının büyük kısmını kaybeden Songül Uzunoğlu, AÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Öğretim Mensubu Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından muayene edildi. Prof. Dr. Özkan, zarar gören dudağı eski haline getirmek için bir dizi operasyona başladı. Songül Uzunoğlu’nun dudağına, Prof. Özkan, tarafından iki defa operasyon yapıldı.

Dudak dolgusu yaptırınca alt dudağını kaybetti!

‘İYİ OLACAĞIMA İNANIYORUM’

Operasyonlara koronavirüs sebebiyle ara verildiğini belirten Songül Uzunoğlu, dudağının iki operasyon sonrası daha iyi hale geldiğini söyledi. Prof. Dr. Ömer Özman’ın yaptığı doku naklinden sonra her şeyin biraz düzeldiğini ifade eden Songül Uzunoğlu, “Daha önce yemek bile yiyemiyordum. Zordu. Operasyonlardan sonra Ömer hocam gidişatın çok güzel olduğunu belirtti. Şuanlık, tedavi sürecine koronavirüs arası verdi. Tedavilerim devam edecek. Ömer hocamın bana her zaman söylediği sözler, ‘rahat ol’, ‘iyi ol’, ‘iyi hisset’, ‘çok güzel olacak’. Bu sözler benim için çok kıymetli. Kendisine bir defa daha teşekkür ediyorum. Çok umutsuz bir haldeyken beni gerçekten toparladı. Beni baştan düzelteceğine, iyi olacağıma inanıyorum. Kendimi de iyi hissediyorum” diyerek konuştu.

‘SONUÇ DAHA İYİ OLACAK’

Doku naklinden sonra dudağının görüntüsünün çok daha iyi olduğunu sözlerine ekleyen Uzunoğlu, “Dudağımda ciddi hasar vardı. Büzüşme, küçülme gibi bir şey vardı. Doku naklinden sonra görüntüm daha iyi oldu. Bundan sonra hocamız 4-5 operasyonla genişletme yapacak. Muhtemelen en kısa zamanda tekrar tedavime başlanacak. Netice daha iyi olacak diyerek düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Bundan sonraki operasyonlarla alakalı de konuşan Songül Uzunoğlu, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Hocamız, dudakta kalıcılığı temin etmek için bir bölgeden yağ alarak dudak hattını tespit edeceğini belirtmişti. Yavaş yavaş o yağ dolgusuyla normal dudak görüntüsü vereceğini söyledi. Orijinale yakın bir dudak olacağını ve rahat olmamı belirtti. Günümüzde kadınlar güzel görünmek ister. Ben de bu operasyonu biraz daha iyi görünmek ismine yapmıştım. Maalesef insanın başına her şey gelebiliyor. Başlarda gerçekten çok karamsardım ama Ömer Özkan’ın desteği ile tekrardan moral buldum. Kendimi mutlu hissediyorum. İyi olacağına inanıyorum. Günümüzde çok güzel şeyler başaran insanlar var. Karamsar değilim. Huzurluyum.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı