DSP’den CHP’ye koyun eleştirisi!

Katıldığı bir televizyon programında CHP’yi sert sözlerle eleştiren DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP’nin devletten ayrı yardım toplama kararıyla ilgili “Hayrola! Ayrı bir devlet mi kurdunuz?” ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘yeni kurulan partilere vekil veririz’ çıkışına da değinen Aksakal, “Senin vekillerin koyun mu?” diyerek eleştirdi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, merkezi yönetimden ayrı yardım kampanyaları düzenleyerek algı yaratmaya çalışan CHP'li belediyelere sert çıktı. Aksakal, "Türkiye merkezi yönetimle yönetilir. CHP'li büyükşehirler 'biz iktidara alternatif olabiliriz' diyerek yaptı. Bunu özellikle İstanbul'da bu şekilde yapıldı. Burada devletler merkezi idareyle inatlaşmanın bir manası olduğunu düşünmüyorum." şeklinde konuştu.

"HAYROLA! YENİ BİR DEVLET Mİ KURDUNUZ?"

Aksakal, CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanının sık aralıklara toplanıp açıklama yapmalarına da tepkiliydi. Aksakal, "Har vurup harman savurursanız geleceğiniz nokta budur! Siyasi saiklerle hareket edilmemelidir. Senin siyasi komplekslerine kurban edilecek yer değil orası CHP'li belediye başkanları devamlı toplanıyor ortak deklarasyon yayınlıyor. Hayrola yeni bir devlet mi kurdunuz? Burası muz cumhuriyeti mi?" diye tepki gösterdi.

CHP'NİN VEKİLLERİ KOYUN MU?

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, yeni kurulan partilere milletvekili transfer etme teklifini de değerlendiren Aksakal, Kılıçdaroğlu'na "Senin vekillerin koyun mu?" diyerek sordu.

"Demokrasilerde bu şekilde bir şeyin olmaması lazım. CHP'nin milletvekilleri koyun mu çok affedersiniz oraya gidin, gelin bu nasıl solculuktur? CHP demokrasinin sahibiyiz diyor ya, bu demokrasi sahibi olmak değil..." ifadeleriyle Kılıçdaroğlu'nun kiralık vekil açıklamalarını eleştirdi.

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı