DSÖ’den Avrupa’ya korkutan uyarı! Vaka sayıları artıyor…

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüsün Avrupa’daki seyri üstüne yeni bir açıklama yaptı. DSÖ’nün Avrupa direktörü Hans Kluge, Avrupa’daki 33 ülke göz önüne alındığında 14 günlük vakalarda yüzde 10’dan fazla artış görüldüğünü kaydetti.
Takip et
DSÖ’den Avrupa’ya korkutan uyarı! Vaka sayıları artıyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), virüsün Avrupa’daki son vaziyeti ile alakalı açıklamalarda bulundu.

DSÖ Avrupa direktörü Hans Kluge, kıtadaki 33 ülkenin son 14 gün incelendiğinde vaka sayılarında bir önceki 14’üne kıyasla yüzde 10’dan fazla arttığını aktardı.

DSÖ’den Avrupa’ya korkutan uyarı! Vaka sayıları artıyor…

NTV’de yer verilen habere göre, virüsün bulaşma hızı hakkında derin endişe işittiğini aktaran Kluge, bunun başlıca nedeninin yaz mevsiminde artan seyahatler olduğunu bildirdi.

Kıtadaki birçok hastanenin kapasitelerinin üstünde çalıştığını aktaran DSÖ Avrupa Direktörü, koronavirüs vaka sayılarının azaltılması ve can kayıplarının engellenmesi için halk sağlığı tedbirlerinin kolaylaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

‘AŞILAMADAKİ YAVAŞLAMADAN CİDDİ ENDİŞE DUYUYORUZ’

Kluge, aşı imalatındaki yetersizliğin yanı sıra, aşılara bazı bölgelerin erişemediğini bununla beraber birçok kişinin aşıyı reddetmesi ile mücadele ettiklerini aktarırken, geçtiğimiz altı haftada kıta Avrupası’nda aşılamanın yavaşladığını vurguladı.

Aşılamadaki yavaşlamadan ciddi derecede endişe ettiğini aktaran DSÖ direktörü, virüs ile mücadele için aşı imalatının artırılması, dozların eşit biçimde paylaştırılması ve aşıya talebin sürdürülmesi konularının en mühim üç unsur olduğu belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.