DSÖ, son 24 saate vaka sayılarının yükseldiğini açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelinde son 24 saatte koronavirüs (Covid-19) salgının başladığı günden bu yana en fazla vaka artışının yaşandığını, 106 bin kişide virüs tespit edildiğini söyledi.

DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, dün video konferans yoluyla düzenlenen basın toplantısında; dünyada son 24 saatte 106 bin koronavirüs vakası bildirildiğini duyurdu. 106 bin vakanın üçte ikisini yalnızca 4 ülkenin rapor ettiğini söyleyen Ghebreyesus, aynı zamanda düşük ve orta gelirli ülkelerde meydana gelen vaka artışı ile alakalı da endişelerini dile getirdi.

NORMALLEŞME SÜRECİ VE VAKA ARTIŞI

Ghebreyesus´un söz konusu açıklaması, dünyada en çok vakanın bulunduğu ABD´nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkenin karantina ve kısıtlama uygulamalarını hafifletmeye başlamasının sonrasında geldi.

Ghebreyesus, “Bu salgında daha gidecek çok yolumuz var” ifadelerini kullandı. Ayrıca, uzmanlar gerçek vaka sayısının çok daha çok olduğunu ifade etti. Birçok ülkedeki test sayılarının az olması ve buna bağlı olarak henüz tespit edilmeyen vakaların olduğu gerçeğinin `asıl´ vaka sayısını gizlediğinin altı çizildi.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı