adplus-dvertising

DP’li Enginyurt ile korumasının saldırısına uğrayan Gazeteci Latif Şimşek’ten açıklama

Basın Mensubu Latif Şimşek, katıldığı bir televizyon programında meydana gelen münakaşa sonrası Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile korumasının kendisine saldırmasının sonrasında yaptığı açıklamada, “Ortada hiçbir şey yokken bu şekilde bir şey yapılması, bunun önceden hazırlanan bir kumpas olduğunu gösteriyor. Resmen bu bir kumpastır” şeklinde konuştu.
Takip et
DP’li Enginyurt ile korumasının saldırısına uğrayan Gazeteci Latif Şimşek’ten açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 6 Ağustos günü TV 100’de katıldığı televizyon programında bir öbür misafir Basın Mensubu Latif Şimşek ile tartışmıştı. Yayın sırasında sinirlenen Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek’in üstüne yürümüş ve meydana gelen münakaşa sebebiyle yayına ara verilmişti. Münakaşa devam ederken, Cemal Enginyurt ile beraber kanala gelen ve resmi bir görevi bulunmayan şüpheli Emrah Topal ise Şimşek’i darp etmişti. Gerçekleşen olaylar kameralara anbean yansıdı. Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılırken, şüpheli Emrah Topal, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine yollandı.

“Cumhurbaşkanımız geçmiş olsun dileklerini iletip olayın takipçisi olduğunu söylediler”

Meydana Gelen bütün bu olaylar sonrası İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulunan Basın Mensubu Latif Şimşek, meydana gelen olayda herhangi bir taraf olmadığını, herkesin bu olaydan ders çıkarması gerektiğini belirtti. Bu tür konularda basın mensuplarının tek vücut olmadığı takdirde basın mensuplarına saldırmanın kolaylaşacağını söyleyen Şimşek, şunları kaydetti:

“Çok sayıda basın mensubu, siyasetçi dostum aradı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan geçmiş olsun dileklerini iletip olayın takipçisi olduğunu söylediler. Genel Başkanlar Mustafa Destici, Doğu Perinçek, İbrahim Çelebi, CHP’den, AK Parti’den, MHP’den çok sayıda siyasetçi arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Ama meslektaşlarımdan da benim adımı vererek bir kınama yapmalarına gerek yok. Bir gazeteciye yapılan saldırıya tepki göstermeleri gerekiyor. Yoksa doktorların başına gelen olaylar bir müddet sonra basın mensuplarının de başına gelmeye başlarsa, basın mensubu arkadaşlar ‘Bunun önlemini niye önceden almadık’ diyerek dövünebilirler.”

“Enginyurt’un saldırısı görüntülerde var, lüzumlu bütün davaları açacağım”

Olaya ait görüntülerin yayımlanmasına kendisinin izin verdiğini, bu sayede meydana gelen olayların ortaya çıktığını anlatan Şimşek, “Kendisiyle (Cemal Enginyurt) stüdyoda canlı yayın sırasında yüz yüze geldik. Orada herhangi bir harekette bulunmaması, teke tek olduğumuz bir ortamda buna cesaret edememesi, sonrasında yayın kesilince korumaları demeye de dilim varmıyor, beslemelerinin içeriye girip Cemal Enginyurt’un talimatıyla bana saldırmaya başlamalarıdır. Ardından da ekranlarda gördünüz zaten. Lüzumlu tüm davaları açacağım. Koruması zaten tutuklandı. Cemal Enginyurt’la alakalı onun da saldırısı görüntülerde var. Hem de azmettirici olarak şikayetçiyiz kendisinden. Dokunulmazlığı kaldırılırsa yargılanmaya başlayacak” diyerek konuştu.

“Gültekin Uysal çok sert ifadelerde bulunmuş kendisine”

Olaydan sonra DP’li Enginyurt tarafından yayımlanan özür mektubunu eleştiren Latif Şimşek, mektubun Enginyurt ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın münakaşası sonrası yayımlandığını vurgulayarak, “Özür mektubu gibi bir şey değil. Adam benden özür dilemek yerine benden başka herkesten özür diliyor. İki gün sonra gelen bir özür. Sıkışınca, tepkiler bu kadar çoğalınca, siyasi yaşamının bittiğini anlayınca bu şekilde bir özür yayımlamak mecburiyetinde kaldı. Bana gelen bilgilere göre de Gültekin Uysal çok sert ifadelerde bulunmuş kendisine. Partiyi zor vaziyette bıraktığını, bu şiddet olayının Demokrat Parti ile özdeşleşeceğini ve bu sebeple gerekeni yapmasını istemiş, Gültekin Uysal ile tartışmışlar. Onun üstüne bu şekilde bir özür açıklaması yaptı ama bu özürden başka her şeye benziyor” şeklinde konuştu.

“Bu resmen bir kumpastır”

Cemal Enginyurt’un korumalarını saldırtacak hiçbir şey yapmadığını, sadece karşılıklı bir münakaşa meydana geldiğini söyleyen Şimşek, olayın kumpas olduğunu öne sürerek, “Ortada hiçbir şey yokken, bu şekilde bir şey yapılması bunun önceden hazırlanan bir kumpas olduğunu gösteriyor. Resmen bu bir kumpastır. Önceden planlayarak, düşünerek o hareketi yapacaklarını bilerek gelmişler stüdyoya. Cemal Enginyurt bilerek ortamı gerdi. Benim de ona kişilik olarak aynı sertlikte yanıt vereceğimi biliyordu. Olayların geleceği noktayı bildiği için zaten yayına girmeden önce 8 kişi gelmişler televizyona. Dışarıya çıkıp onlarla konuşmuş. Muhtemelen orada planladılar. ‘Ben ayağa kalktığım zaman siz de içeriye girin’ hesabı yapıldı. ‘Yayın kesildikten sonra dalarsınız’ şeklinde konuştu demek ki. Çünkü Pınar Ardor’a yayının kesilip kesilmediğini soruyor. Yayının kesildiğini söyledikten sonra beslemelerine işaret edip, emir verip benim üstüme saldırtıyor” ifadelerini kullandı.

“Cemal Enginyurt aileme, anneme, çocuklarıma ağza alınmayacak galiz küfürler savurdu”

DP’li Enginyurt’un meydana gelen olayda kendisine küfürler ettiğini, bu küfürleri yayımlatacağını belirten Basın Mensubu Şimşek, şunları kaydetti:

“Ben korumanın araya girenlerden biri olduğunu düşünüyordum. 1,90’ın üstünde, 110-120 kilo bir adam, azman orada bana saldırıyor. Ben olayın nereye gideceğini tahmin etmediğim için ilk aldığım darbeyle sersemledim. Ardından bir iki kez daha girişim olmuş. Onları da videodan izledim. Alçakça bir şey. Burada mühim olan bir şey daha var. Herkesin bunu bilmesi gerekiyor. Cemal Enginyurt ağzı lağım kokan, küfürbaz bir adam. Orada da o münakaşa sırasında aileme, anneme, çocuklarıma ağza alınmayacak galiz küfürler savurmuş. O küfürleri de yayımlattıracağım ben. Herkesin bu adamın yüzünü görmesi gerekir. Bu Şekilde ağzı pis, ahlaksız bir adam. Ben şu anda onun ettiği küfürleri onun çocuklarına, ailesine kesinlikle yakıştıramam. Bu benim karakterime de uygun değil ama kendisi ailesinden, çevresindekilerden utanarak yaşasın. O galiz, ağır, lağım kokan sözleri zaten ondan başkası da söyleyemezdi.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.