Down sendromlu Hande’nin ‘gelinlik’ hayali gerçekleşti

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaşayan down sendromlu Hande Çetin’in gelinlik giyme hayali, sembolik düğünle gerçek oldu.

Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi öncülüğündeki organizasyonda, Hande Çetin için sembolik düğün töreni düzenlendi. Eğlenceye Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Kent Konseyi Başkanı Bülent Burmaoğlu, Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Aysun Bademli ile Hande Çetin’in babası Mehmet Çetin, annesi Gülümser Çetin, ablası Melike Çetin Kaygın ve eniştesi Yasin Kaygın katıldı. Davetliler, çalınan davul eşliğinde oyunlar oynadı. Hazırlanan 7 katlı pasta, eğlence alanına getirildi. Pastayı Çetin ve belediye başkanı birlikte keserek, birbirlerine ikram etti.

Çok mutlu olduğunu belirten Hande Çetin, “Hepiniz çok sağ olun. En büyük hayalim gelinlik giymekti. Bugün gerçekleşti, çok mutluyum” dedi.

Down sendromlu Hande’nin ‘gelinlik’ hayali gerçekleşti

Abla Melike Çetin ise “Kardeşimin en büyük hayali gelinlik giyebilmekti. Bunu çok istiyordu. Bizler de kardeşim için bu ortamı hazırladık. Tabii ki bizler de kardeşimin en büyük isteğini yerine getirdiğimiz için çok sevinçliyiz ve çok mutluyuz” diye konuştu.

Nazilli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Bademli ise “Gözümüz gibi baktığımız Hande’nin en büyük isteği gelinlik giymekti. Biz de kızımıza gelinlik giydirip, onu mutlu edebilmek için harekete geçtik. Kızımızın hayalini gerçekleştirdik. Kızımızın yüzünü güldürdüğümüz için çok mutluyuz” dedi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı