Dövme ve piercing yüzünden mahkeme kararıyla annelikten oldu!

Rusya’daki bir mahkemenin piercing’leri ve dövmeleri nedeniyle üç çocuklu bir annenin ebeveyn olmaya uygun olmadığına karar verdi.
Takip et
Dövme ve piercing yüzünden mahkeme kararıyla annelikten oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Independent Türkçe’nin The Moscow Times’tan aktardığı habere göre 33 yaşındaki Nina Tseretilova’nın eski eşinin, velayet mücadelesi kapsamında Rusya’nın güneyindeki Dağıstan Cumhuriyeti’nde bulunan mahkemeye sunduğu Instagram gönderileri, hükmün kanıtı olarak sayıldı.

Instagram’da kararı absürt diyerek niteleyen Tseretilova, temyiz mahkemesine başvurdu. Tseretilova, “Bölgenin zihinsel tuhaflıklarının hesaba katılması gerek, özellikle de hikaye paylaşmamam yahut kendi fikirlerimi ifade etmemem ve sessiz kalarak zayıf kadını oynamam yönündekiler” diyerek yazdı.

33 yaşındaki kadının kızıyla iki oğlunu üç aydan uzun süredir görmediği aktarıldı.

Mahkeme kararında ise şu ifadeler yer aldı: Mahkemeye sunulan fotoğraflar ve videolardan anlaşılıyor ki N. Sh. Tseretilova birden fazla çocuğu olan bir annenin davranışlarına dair norm ve kurallara uymayan bir hayat tarzı sürmektedir. Vücudunda kelimelerin bulunduğu dövmeler vardır.

Tseretilova’nın eski eşi sosyal medyada velayet mücadelesini, eski partnerinin ihmalkar bir anne olması ve iddiaya göre gece kulüplerine gitmesi sebebiyle kazandığını iddia etti.

Dağıstan bölgesinde yetkililer kadın haklarını çiğnemek ve insan hakları gruplarının faaliyetlerini engellemekle suçlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.