Döviz piyasası Merkez Bankası’nın faiz kararını bekleniyor!

Kasım 2021 Merkez Bankası faiz kararı döviz kurlarında meydana gelen gelişmeler ardından merak konusu oldu. Geçtiğimiz günlerde TCMB’de yapılan yeni görevlendirmeler ardından ilk faiz indirimi gelmişti. Peki, MB Kasım ayı faiz kararı ne olur, Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?
Takip et
Döviz piyasası Merkez Bankası’nın faiz kararını bekleniyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez Bankası faiz kararı beklentisi çeşitli alanlarda yatırım yapmak isteyen kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Kısa süre sonra açıklanacak Kasım ayı kararı ardından gözler bu defa kurlarda olacak. Peki, merakla beklenen karar ne zaman açıklanacak?

MERKEZ BANKASI KASIM 2021 FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TCMB Para Politikası Kurulu toplantı takvimine göre kurul kasım ayında 18 Kasım 2021 günü toplanacak. Karar aynı gün saat 14:00’te açıklanacak.

BU SENE FAİZ KARARLARI NELER OLMUŞTU?

2021 senesinde Ocak ve Şubat aylarında faiz yüzde 17’lerde sabit tutulmuş Mart ayında ise 200 baz puan artırılarak yüzde 19’a çıkarılmıştı. Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarındaki toplantılarda ise yeni bir karar alınmadı ve faizler yüzde 19’da sabit tutuldu. Eylül ayında ise faizler yüzde 19’dan yüzde 18’e çekildi.

Ekim ayında politika faizi 200 baz puan indirilerek yüzde 18’den yüzde 16’ya çekildi. Kasım ayı kararı ise 18 Kasım’da açıklanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.