adplus-dvertising

Döviz artışı ikinci el araba piyasasını vurdu! İlanlar satıştan kalktı…

Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş , 23 Kasım 2021 tarihinde dövizdeki hızlı yükseliş nedeniyle aynı gün içinde ilan platformlarından yaklaşık 30 bin araç ilanının kaldırıldığına dikkat çekti.
Takip et
Döviz artışı ikinci el araba piyasasını vurdu! İlanlar satıştan kalktı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

23 Kasım 2021 tarihinde dövizdeki hızlı yükseliş nedeniyle aynı gün içinde ilan platformlarından yaklaşık 30 bin araç ilanının kaldırıldığına dikkat çeken Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş “İlanını kaldırmayan birçok firma ve araç sahibi, birkaç saat içinde satış fiyatında ortalama yüzde 20 artışa gitti. Ülke ekonomisindeki gelişmeler, ikinci elde de belirleyici unsur olacak. Şu anda alıcı ve satıcılar tamamen bekle-gör politikası uyguluyor” şeklinde konuştu.

SIFIR KARABORSADA

Sıklıkla gündeme gelen spot sıfır kilometre ikinci el araçlarla alakalı de konuşan Karakaş “Sıfır kilometre araç bayide satılır. Online ilan platformlarının sıfır kilometre araç satışını kaldırması ismine bir düzenlemeye gitmesi gerekiyor. Aksi takdirde parası en çok olan, elinde en çok araba olan fiyatı ve piyasayı belirler, karaborsanın önü alınamaz” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.