Dorukhan Toköz, Yuvadan Uçtu

Hem Milli Takım’da hem de Beşiktaş’ta gösterdiği performansla parmak ısırtan Dorukhan Toköz, önümüzdeki yıl Udinese formasını terletecek.

Ekonomik sıkıntılar yüzünden bu sezon rakiplerinin aksine transferde sönük kalan Beşiktaş’ta gözler birçok takımın kadrosuna katmak için yarıştığı Dorukhan Toköz’den gelecek paraya çevrilmişti. Genç futbolcu için Udinese ile sıkı bir pazarlığa giren siyah-beyazlılar, rakamın 10 milyon euroya çıkması ile ikna oldu.

Geçtiğimiz sezon attığı goller kadar oynadığı futbolla da tüm dikkatleri üzerine çeken Dorukhan Toköz, birçok Avrupa devinin radarına girmişti. Transfer sezonun açılması ile oyuncularına gelen teklifleri değerlendiren siyah-beyazlı yönetim, istedikleri rakamın gelmemesi üzerine beklemeye koyulmuştu. Dorukhan’ı transfer etmek isteyen takımlar arasında en ciddi olanı Udinese’ydi. İtalyan takımı ile kıran  kırana bir pazarlığa girişen siyah-beyazlı yöneticiler, rakamın 10 milyon euroya çıkması üzerine ikna oldu ve Udineseli yöneticilerle el sıkıştı.

BEŞİKTAŞ’IN ELİ RAHATLADI

Ufak pürüzler giderildikten sonra Dorukhan’ın birkaç güne kadar İtalya’ya giderek yeni takımına imza atacağı öğrenildi. Bu transferden önemli bir gelir sağlayarak elini rahatlatan Beşiktaş’ta listesindeki isimlere yönelecek. Abdullah Avcı’nın dümene geçmesi ile yeni bir oyun anlayışı belirleyecek Beşiktaş’ta transfer listesi bir hayli kabarık.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı