Dorian Kasırgası Yaklaşıyor! Saatte 240 Kilometreye Ulaştı

Atlat Okyanusu’ndan Florida’ya doğru ilerleyen Dorian Kasırgası giderek hız kazanmaya devam ediyor. Son açıklamalara göre kasırganın rüzgar hızı 240 kilometreye ulaşmış durumda.

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Dorian kasırgasını dün kategori 4 seviyesine çekmişti. Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump da, “Tarihin en büyük kasırgası geliyor” açıklamasında bulunmuştu. Eyaletteki kasırga korkusu ise marketlerde ürün kalmamasına sebep oldu.

Dorian Kasırgası Yaklaşıyor! Saatte 240 Kilometreye Ulaştı

Bahama Adaları’na doğru yaklaşmaya devam eden kasırganın, deniz seviyesini 5 metreye kadar yükselteceği de gelen bilgiler arasında. ABD Ulusal Kasırga Merkezi, kasırganın Bahama Adaları’nda can kaybına yol açabileceği konusunda uyarı verdi.

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump, Florida eyaleti için OHAL ilan etti. Bahamalarda da kıyılara yakın yaşayan halk için tahliye emri verildi. Adalarda, sel mağdurları için özel barınaklar oluşturuluyor.

TRUMP OHAL İLAN ETTİ

Trump’ın ilan ettiği OHAL kapsamında bazı kararlar da alındı. ABD federal hükümeti ödeneklerini eyalete aktarabilecek. Başka eyaletlerden Ulusal Muhafız birlikleri yardım çalışmaları için Florida’ya gönderildi ve motosiklet sürücüleri için ücretsiz yakıt tedariki başlatıldı.

Dorian Kasırgası Yaklaşıyor! Saatte 240 Kilometreye Ulaştı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı