Dorian Kasırgası Can Almaya Devam Ediyor: 7 Ölü

Bahamalar’ı vuran Dorian Kasırgası, yapılan tüm duyurulara ve çağrılara dağmen can almaya devam ediyor. Ölü sayısı 7’ye yükseldi.

Dorian Kasırgası Can Almaya Devam Ediyor: 7 Ölü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Atlas Okyanusu’nda Bahamalar’ı vuran Dorian Kasırgası, can almaya devam ediyor. 5’inci kategori kasırga seviyesine çıkarılan Dorian Kasırgası, 1935 yılından bu yana yaşanan en büyük kasırga olarak kabul ediliyor.

Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği Bahamalar’da yetkililer, daha önce 5 olarak açıklanan ölü sayısının şimdi de 7’ye yükseldiğini söyledi. Uzmanlara göre sayının artması bekleniyor.

Bahamalar Başkanı Hubert Minnis, Marsh Limanı bölgesindeki tüm yapıların yüzde 60’ının kullanılamaz hale geldiğini gözlemlediğini söyledi. Öte yandan kasırga ABD’ye doğru ilerlemeye devam ediyor. Dorian Kasırgası’nın Florida, Güney ve Kuzey Carolina eyaletlerini vuracağı tahmin ediliyor.

GÜÇ KAYBETMEYE BAŞLADI

ABD Ulusal Kasırga Merkezi, Dorian Kasırgası’nın güç kaybetmeye başladığını açıkladı. Kategori 2 seviyesine çekilen kasırganın Florida eyaleti için tehdit oluşturmaya devam ettiği de kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.