Dorian Kasırgası, Bahamalar’da 20 Can Aldı

Dorian Kasırgası’nın vurduğu Bahamalar’da ölü sayısı 20’ye yükseldi. Öte yandan 70 bin kişi gıda, temiz içme suyu gibi acil insani yardım malzemelerine ihtiyaç duyuyor.

Dorian Kasırgası, Bahamalar’da 20 Can Aldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Birleşmiş Milletler İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, Dorian Kasırgası’nın vurduğu Bahamalar’da 70 bin kişinin insani yardım malzemelerine ve gıda ürünlerine ihtiyaçlarının olduğunu duyurdu.

Kasırganın ardından Bahamalar’a ziyarette bulunan Lowcock, gazetecilerle telekonferans üzerinden iletişime geçerek, kasırganın ardından ortaya çıkan manzarayı anlattı. Bahamalar’ın tarihinde yaşadığı en büyük kasırganın Dorian Kasırgası olduğuna değinen Lowcock, “Bahamalar’da mağdurların, gıda ve temiz içme suyu gibi temel ihtiyaçlar için acil yardıma ihtiyaçları var” ifadelerini kullandı.

20 KİŞİ CAN VERDİ

Daha önce Bahamalar’daki ölü sayısını 7 olarak açıklanmıştı. Bahamalar Sağlık Bakanı Duane Sands bu rakamın değiştiğini ve ölü sayısının 7’den 20’ye yükseldiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Sands, bu rakamın zaman içerisinde artabileceğinden duydukları endişeye de değindi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.