adplus-dvertising

Dördüncü kattan kopan cam vatandaşın üzerine düştü

Eskişehir’de bir işletmenin 4’üncü katından kopan cam, işletme önünde arkadaşları ile çay içip sohbet eden bir şahsın üstüne düşerek yaralanmasına sebep oldu. İşletme çalışanı camın düşme nedenini, yakınlardaki inşaatın titreşimi ve bir kuşun cama çarpması olarak değerlendirdi.
Takip et
Dördüncü kattan kopan cam vatandaşın üzerine düştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Odunpazarı ilçesi Arifiye mahallesi Tekiz sokakta enteresan bir olay meydana geldi. Sokakta bulunan bir işletmenin önünde işletme çalışanlarıyla sohbet eden İ.S. adlı vatandaşın üstüne 4’üncü kattan cam düştü. İddiaya göre cam, yakınlarında bulunan inşattaki çalışmaların sebep olduğu titreşim ve bir kuşun çarpması neticesi şanssız adamın üstüne düştü. Şanssız olay nedeni ile yere yığılan İ.S., çağırılan 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İşletme çalışanları, başında bekledikleri arkadaşlarının vaziyetinin iyi olduğunu söyledi.

“Kuşun çarptığını, camın aşağıya indiğini gördüm”

Görgü şahidi olan işletme çalışanı Selçuk Demirci, sosyal medyada dolaşan iddialardan rahatsız olduklarını söyleyerek olayı anlattı. Yaralı İ.S.’nin camdan atladığına dair ortaya atılan iddiaların esassız olduğunu söyleyen Demirci şu şekilde konuştu;

“Olay, dün 16.30-17.00 sıralarında yaşandı. Burada bir inşaat çalışması var ve 4’üncü kattan bu titremişimi hissediyoruz. Çayımızı, kahvemizi içtikten sonra arkadaşımızla vedalaştıktan sonra ben müşterimle ilgilenmek için salona geçtiğimde bir ses işittim. Kafamı kaldırdığımda kuşun çarptığını, camın aşağıya indiğini gördüm. Arkadaşıma kaç demeye fırsatım olmadı, kilitlendim. Arkadaşımın üstüne cam düştü. Düşer düşmez biz ilk müdahaleleri yapamaya başladık. 112 ile irtibata geçtik. Kendisi Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Hayati tehlikesinin olmadığını ve tedavisinin devam ettiğini öğrendik. Cam patlaklarında dolayı kısmi kesikler mevcut, kürek kemiğinde doktorun söylediğine göre kırıklar var.”

“Önlemeleri almaya çalışıyoruz”

Yakınlarında bulunan bina inşaatından kaynaklı titreşimin camın yerinden oynamasına sebep olabileceğini öne süren Selçuk Demirci, “Biz de göründüğü gibi camcıları çağırıp önlemeleri almaya çalışıyoruz. Lüzumlu tüm camlar kontrol ediliyor. Bu inşaat çalışmasının kimse önüne geçemez. Burası tarihi bir bina, eski bir yapı, üstüne titreşim bir de kuşun çarpması bu kazayı beraberinde getirdi” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.