Döneri Kuzey Kore lideri Kim Jong-il bulmuş!

Kuzey Kore medyası tarafından yayımlanan bir videoda, dönerin eski Devlet Başkanı Kim Jong-il tarafından icat edildiği iddia edildi.
Takip et
Döneri Kuzey Kore lideri Kim Jong-il bulmuş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pandemi döneminde politikaları sebebiyle gıda sıkıntısı çeken Kuzey Kore’de propaganda kampanyası kapsamında bir video yayınlandı.

The Rodong Sinmun gazetesine mevcut Lider Kim Jong-Un’un babası Kim Jong-Il’in buğday dürümleri isimi verilen bir yiyecek icat ettiğini ve ülkedeki gıda kıtlığına karşın satışların patladığını yazdı.

Konuya ilişkin bir propaganda videosu da yayınlanırken, yazıda bahsi geçen buğday dürümlerinin daha fazla dönere olan benzerliği dikkat çekti.

İngiliz basınında da yer verilen haberde dürümlerin Meksika mutfağındaki burrito’dan çok dönere benzediği yorumu yapıldı. Ülkenin başkenti Pyongyang’da bulunan Kumsong gıda fabrikasının dışında dürümleri yiyen Kuzey Korelilerin gösterildiğini videoda, Korelilere dürümleri sıcak çay ya da maden suyuyla tüketmeleri tavsiye edildi.

Baba Kim’in dürümlerin hazırlandığı bir mutfaktaki teftişinin de gösterildiği videoda, dürümler için döner kesen makinelerin görüntüleri de yer aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.