Dönercide boşanmak istediği eşi tarafından 38 yerinden bıçaklanan kadın anlattı!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde Aycan Kıncı (23), boşanmak istediği eşi Burak Kıncı (26) tarafından ‘konuşma’ bahanesiyle dönerciyle çağrılmış ve burada 38 yerinden bıçaklanmıştı. Korku dolu anları’ya anlatan Aycan Kıncı, “Yemeğini güzel ye, bu senin son yemeğin” dedikten sonra bıçağı saplamaya başladığını belirtti.
Takip et
Dönercide boşanmak istediği eşi tarafından 38 yerinden bıçaklanan kadın anlattı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Karşıyaka ilçesinde yaşayan Burak Kıncı, geçen 3 Kasım günü, boşanma davası açan eşi Aycan Kıncı’yı konuşmak için 1717 Sokak’taki dönerciye davet etti. Burak Kıncı’nın barışma teklifini genç kadın, kabul etmedi. Kıncı da cebinden çıkardığı bıçakla 2 çocuğunun annesini 38 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan Kıncı, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Gözaltına alınan Burak Kıncı ise sevk edildiği adliyede tutuklandı. Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı, Burak Kıncı ile ilgili ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 seneye kadar hapis cezası istemiyle Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede, Burak Kıncı’nın olay günü konuşmak için bir dönerciye davet ettiği Aycan Kıncı’ya barışmak istediğini söylediği, “Henüz dönmek için erken” yanıtını alınca da cebinden çıkardığı bıçağı defalarca sapladığı anlatıldı. Saldırgan kocanın dönercideki öbür müşteriler tarafından çatal, kaşık, bıçak ve sandalye fırlatılarak engellenmeye çalışıldığı söylendi.

BARIŞMA TEKLİFİNİ KABUL ETMEYİNCE DEFALARCA BIÇAKLADI

Tedavisinin sonrasında sağlığına kavuşan Aycan Kıncı, dehşet dolu anları’ya anlattı. Eşinden çok kez şiddete gördüğünü belirten Kıncı, “Evliliğim süresince şiddet gördüm ve aldatılmayı yaşadım. Beni çatıdan aşağıya atmaya çalıştığı gün ayrılmaya karar verdim. Olay günü, buluşup konuşmak için mesaj attı. Ben de iki çocuğumuz olduğu için ‘Tamam’ dedim. Fakat ona güvenmediğimi ve boşanma kararımdan vazgeçemeyeceğimi belirttim. Yemek yerken eve dönmem için baskı yapmaya başladı. Kabul etmeyince, ‘O zaman yemeğini güzelce ye. Bu senin son yemeğin’ şeklinde konuştu. Bunları işitince korkmaya başladım. O esnada yanımıza gelen arkadaşıma kaş göz işaretleriyle oturmasını anlatmaya çalıştım. Fakat Burak Kıncı, arkadaşıma gitmesini belirtti. Bana dönerek, ‘Neden arkadaşına kaş göz işareti yaptın? Sana kıyacak olsam şişleri saplarım’ şeklinde konuştu. Bir defa daha eve dönüp dönmeyeceğimi sordu. Gene dönmeyeceğimi söyledim. Sonrasında ayağa kalkıp, cebinden bıçak çıkardıktan sonra, ‘Önce sana mı yoksa kendime mi saplayayım? Bana yar değilsen kimseye olmayacaksın’ diye, beni bıçaklamaya başladı. Kendimi savunmak istedim ama saplamaya devam etti. Bıçağa arkamı dönerek insanlardan yardım istedim. Orada bulunanlardan kimileri kaçarken kimileri sandalye, tabak fırlatıp, engel olmaya çalıştı. Elinden bıçağı düşürünce, biri beni çekip, aldı” şeklinde konuştu.

Dönercide boşanmak istediği eşi tarafından 38 yerinden bıçaklanan kadın anlattı!

‘DOKTORLARA GÖRE YAŞAMAM MUCİZE’

Yaşama dönmesini ‘mucize’ olarak nitelendiren Kıncı, “Hastaneye gittiğimde vücudumda 40’a yakın bıçak darbesi vardı ve oldukça fazla kan kaybetmiştim. Birkaç müdahaleden sonra doktorlar, çok zarar gördüğü için böbreğimi alabileceklerini söylediler. Ben de iki çocuğumun olduğunu söyleyerek, ‘Ne gerekirse yapın, ölmek istemiyorum’ dedim. Sonrasında birçok defa ameliyat oldum. Aileme de her şeye hazırlıklı olmaları gerektiğini söylemişler. 15 gün kadar yoğun bakımda yattım. Çok zor dönemlerden geçtim. Bıçaklanma anımda, tedavi sürecimde yalnızca çocuklarımı düşündüm. Canım yandığı için değil, onları annesiz bırakmamak için gözyaşı döktüm. Doktorlar yaşama dönmemim mucize olduğunu söylüyorlar” diyerek konuştu.

‘KADINLAR SUSMASIN’

Kendisini defalarca bıçaklayan Burak Kıncı’nın cezaevinde olmasına karşın çıkacak korkusu yaşadığını söyleyen Aycan Kıncı, şüphelinin en ağır cezayı alması için çağrıda bulundu. Kıncı, “Olay daha tazeyken psikolojik olarak çok kötü günler geçirdim. Karşı tarafın ailesi, şikayetçi olmamam için baskı yaptı. Lüzumlu yardımları aldım ve kötü günleri geride bıraktım. Kendimi kuvvetli hissediyorum. Başta avukatım olmak üzere tanıdığım yahut tanımadığım birçok insandan çok güzel destekler gördüm. Bu tür insanların en ağır cezayı almaları gerektiğine inanıyorum. Fakat bu ağır cezalarla bu tarz olayların önüne geçilebilir. Bana bunu yapan insanın cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Eğer çıkarsa belki de yarım kalan işini tamamlamak isteyecektir. Hala hayati tehlikem geçmiş değil. Benimle aynı vaziyette olan kadınlara tavsiyem susmasınlar. Ben çocuklarım olduğu için sustum yahut susturuldum fakat başıma bunlar geldi” şeklinde konuştu.

‘BARIŞMAK İSTEYEN İNSANDA AV BIÇAĞININ NE İŞİ VAR’

Aycan Kıncı’nın avukatı İslam Gezer ise meydana gelen olayın planlı olduğunu belirtti. Bu konudaki delilleri mahkemeye sunacaklarını kaydeden Gezer, “Aycan Kıncı, boşanmak üzere olduğu eşi tarafından katledilmek istenen bir kadın. Olay günü sanığın, eylemi planladığını düşünüyoruz. Bir kişi, boşanmak istediği eşini ikna etmeye belinde av bıçağıyla gitmez. Barışmak için gidiyorsanız av bıçağını neden taşıyorsunuz? Mahkemeye sunacağımız WhatsApp mesajlarında da bu olayın baştan sonra planlı olduğunu kanıtlayacağız. Bu sadece eşi kasten öldürmeye teşebbüs suçu değildir. Tasarlamak eyleminin olduğu da gözler önüne serilecektir. Sanığın herhangi bir indirimden yararlanmasını istemiyoruz. Hiçbir sebep bu eylemi meşru kılamaz. Bizler, adil yargılama talep ediyoruz. Sanıkların, mahkemelerde ‘Kendimi kaybettim, eşim beni kışkırttı, tahrik oldum’ gibi birçok gerekçe belirterek indirim almalarına mahkemelerin göz yummamasını istiyoruz” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.