Donald Trump'tan koronavirüs açıklaması: Temmuz ya da Ağustos ayında sona erebilir!

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele için oluşturulan Korona Görev Gücü basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Trump, yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs salgınının 'temmuz ya da ağustos aylarında sona erebileceğini' söyledi.
Takip et
Donald Trump'tan koronavirüs açıklaması: Temmuz ya da Ağustos ayında sona erebilir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İşte Trump'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

10 kişiden fazla gruplar halinde bir araya gelmekten kaçının. Haftalardır attığımız belirli adımlar sayesinde bunu hızlı bir şekilde atlatabiliriz.

Cuma akşamı teste girdim ve sonuçlarım negatif çıktı. Hiçbir semptom göstermiyordum.

Şu aşamada ülke çapında bir sokağa çıkma yasağı getirilmesi seçeneğini değerlendirmiyoruz.

Görünmez bir düşmanla karşı karşıyayız. Çok bulaşıcı bir virüs. Dünyanın hiçbir yerinde kontrol altına alınabilmiş değil. Önceliğimiz bu virüs sorununun ortadan kalkması.

“Resesyona doğru gidiyor olabiliriz. Görünmez bir düşmanla, bir ay önce kimsenin aklına gelmeyecek bir sorunla karşı karşıyayız.”

“Rekor düzeyde bulaşıcı bir virüs. Virüs ortadan kalktıktan sonra ekonomide büyük bir yükseliş olabilir.”

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele için oluşturulan Korona Görev Gücü basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

"10 kişiden fazla gruplar halinde bir araya gelmekten kaçının. Haftalardır attığımız belirli adımlar sayesinde bunu hızlı bir şekilde atlatabiliriz.

"Cuma akşamı teste girdim. Sonuçlar geldiğinde negatif olduğunu gördük. Doktorlar birden fazla defa söyledi, hiçbir semptom göstermiyordum.

(En kötü noktanın ne zaman atlatılacağıyla ilgili gelen soru üzerine) "Temmuz, Ağustos diyenler var. Oğlum ne kadar kötü diye soruyor. Kötü. Normale döneceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

"Şu aşamada ülke çapında bir sokağa çıkma yasağı getirilmesi seçeneğini değerlendirmiyoruz. Ancak virüsten en çok etkilenen bazı yerlere bakabiliriz.

"Görünmez bir düşmanla karşı karşıyayız. Çok bulaşıcı bir virüs. Dünyanın hiçbir yerinde kontrol altına alınabilmiş değil. Önceliğimiz bu virüs sorununun ortadan kalkması. Ondan sonra her şey yerli yerine oturacaktır."

"Koronavirüs salgını temmuz ya da ağustos ayında sona erebilir, ama daha belli değil."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.