Donald Trump'ın Tehdidine Fuat Oktay'dan Sert Cevap Geldi

ABD Başkanı Trump'ın Türkiye'yi tehdit etmesine Fuat Oktay'dan sert bir cevap geldi. Oktay, "Türkiye tehditlerle hareket edecek bir devlet değildir" dedi.
Takip et
Donald Trump'ın Tehdidine Fuat Oktay'dan Sert Cevap Geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ''Uluslararası camiaya mesajımız açıktır; Türkiye tehditlerle hareket edecek bir devlet değildir. Söz hususu Türkiye'nin güvenliği olduğu zaman Cumhurbaşkanımızın her daim vurguladığı gibi Türkiye kendi yolunu kendi çizer kendi göbeğini kendi keser'' dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara'da Gazi Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yıl Açılış Töreni'nde açıklamalar yaptı.

Oktay, Fırat'ın doğu tarafına yapılması düşünülen operasyon ile alakalı şöyle dedi:

"370 BİN SURİYELİ GÖNÜLLÜ OLARAK DÖNDÜ"

''Fırat Kalkanı ve Afrin güvenli bölgelerine 370 bin mülteci Türkiye'den gönüllü geri dönüş yaptı. Şimdi sıra Fırat'ın doğusunda güvenli bölgeyi kurmaktadır. Türkiye hem güney sınırlarımızı tehdit eden terör örgütlerine haddini bildirecek hem de Türkiye'de olan Suriyeli mültecilerin gönüllü olarak ülkelerine gitmelerine fırsat tanıyacaktır.

"TÜRKİYE TEHDİTLERLE HAREKET ETMEZ"

Uluslararası camiaya mesajımız açıktır; Türkiye tehditlerle hareket edecek bir devlet değildir. Söz hususu Türkiye'nin güvenliği olduğu zaman Cumhurbaşkanımızın her daim vurguladığı gibi Türkiye kendi yolunu kendi çizer kendi göbeğini kendi keser, hiçbir koşulla da kendi sınırlarının hemen yan tarafında bir terör koridoru ve terör devleti kurulmasına kesinlikle ve kesinlikle müsaade vermez. Bedeli ne olursa olsun.''

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.