Donald Trump: Kürtler Kendi Toprakları İçin Savaşıyor

ABD Başkanı Donald Trump, "Trump: Kürtler bize 2. Dünya Savaşı'nda, Normandiya Çıkarması'nda yardım etmedi" diye konuştu.
Donald Trump: Kürtler Kendi Toprakları İçin Savaşıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD Başkanı Donald Trump, “Kürtlere saldırması için Türkiye’ye yeşil ışık yaktığı” eleştirilerine “Kürtler bize 2. Dünya Savaşı’nda yardım etmedi” diye cevap verdi.

ÇOK TEHLİKELİ “KENDİ TOPRAKLARI” VURGUSU

Trump Beyaz Saray’daki konuşmasında “Kürtler kendi toprakları için savaşıyor. Bugün çok güçlü bir makalede belirtildiği gibi, bize İkinci Dünya Savaşı’nda yardım etmediler. Örneğin Normandiya’da bize yardım etmediler. Başka birçok savaştan da bahsediliyor. Bize ancak kendi toprakları için yardım ettiler. Bu farklı bir şey” diye konuştu.

Trump, sözlerine şöyle devam etti: “Kaldı ki biz Kürtlere, mühimmat olsun, silah olsun, para olsun yardım etmek için çok büyük meblağlar harcadık. Bununla birlikte Kürtleri seviyoruz. Başkan Obama gibi PKK’yı (ortak olarak) alırsanız, bu zor bir durum. Çünkü onlar Türkiye’nin ölümcül düşmanları. Onları ortaklığa dahil etmek zor bir durum. Belki onlar için de zor bir durum çünkü uzun yıllardır birbirlerinden nefret ediyorlar.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.