Donald Trump: Duvarı Yapıyoruz

ABD Başkanı Trump, büyük tartışmalara neden olan Meksika sınırına yapılacak duvarın inşasına başladıklarını sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu.

ABD Başkanı Donal Trump seçildiği günden bu yana, göçmen karşıtı siyaseti ve söylediği sözler ile ağır eleştirilere maruz kaldı. En çok eleştirildiği olaylardan biri de Meksika sınırına yapmayı düşündüğü duvar olmuştu. Eleştiriler sonrası duvarın gerekliliğini savunan ABD Başkanı, duvarın uyuşturucu ticaretini engellemek için önemli olduğunu belirtti.

Yapılacak duvar için 5.6 milyar dolar bütçe ayrılmasını, senato kabul etmemişti ve Trump ile Kongre arasında tartışmalar yaşanmıştı. Yaşanan bu olay neticesinde Federal Hükümet kısmen kapandı. Pentegon’dan yapılan açıklamada savunma projesi için ayrılan bütçenin Meksika’da yapılacak duvar için kullanılacağı belirtilmişti.

Donalt Trump duvar inşasına başladığını Twitter hesabından paylaştığı bir video ile açıkladı. Paylaşımda yer verdiği videoda Trump, “2020 yılı sonunda 500 mil bitmiş olacak.” dedi.

Donald Trump: Duvarı Yapıyoruz

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı