Donald Trump Çıldırdı! Koca Adayı Satın Alacak

ABD Başkanı Donald Trump, Danimarka’ya bağlı özerk bir bölge olan Grönland’ı satın almak istediği iddialarını doğruladı.

Attığı her adım olay olan ABD Başkanı Donald Trump’ın yeni hedefi şaşırttı. Trump’ın Danimarka’ya bağlı özerk bir bölge olan devasa ada Grönland’ı satın almak istediği ortaya çıktı. İlk zamanlar cılız bir iddia gibi duran gelişmeler Trump tarafından da doğrulanınca tartışma büyüdü.

EKONOMİ KURMAYI DA DOĞRULADI

Trump gazetecilere yaptığı açıklamada konu ile ilgili olarak “Böyle bir konsept gelişti … Stratejik olarak çok ilginç. Gündemin birinci maddesi değil, size onu söyleyebilirim. Bir tür gayrimenkul anlaşması.” ifadelerini kullandı. Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada da bu gelişmeler doğrulanarak konunun Trump’ın ekonomi kurmaylarıyla görüşüldüğü aktarıldı. Trump’ın ekonomi danışmanı Larry Kudlow da yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“DANİMARKA BİZİM ORTAĞIMIZ”

Sonucu öngörmek istemiyorum ama sadece emlak piyasası konusunda bir iki şey bilen Başkan Trump’ın Grönland’ın satın alınmasını da değerlendirmek istiyor. Grönland’ın sahibi Danimarka, Danimarka da bir müttefik ve stratejik bir konumda bulunuyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı