adplus-dvertising

Dolu yağışı beklenen İstanbul’da arabaların üzerleri battaniye!

Meteoroloji’den gelen dolu yağışı uyarıları üstüne İstanbul'da vatandaş arabaların üzerine battaniye ile kapladı.
Takip et
Dolu yağışı beklenen İstanbul’da arabaların üzerleri battaniye!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji’nin İstanbul için güçlü yağış uyarısının sonrasında Anadolu yakasının bazı ilçelerinde dolu yağışı olabileceğini düşünenler araçlarının üstüne halı, battaniye ve karton koyarak tedbir aldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, İstanbul için güçlü yağış uyarısı yapıldı. Uyarıda ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Dolu yağışı beklenen İstanbul’da arabaların üzerleri battaniye!

Uyarıda, İstanbul’da halen devam eden sağanak yağmurların, bu akşam saatlerine kadar yerel güçlü olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasının lüzumlu olduğu vurgulandı.

Meteoroloji’nin uyarısının sonrasında Anadolu Yakasında özellikle daha önce dolunun vurduğu Üsküdar, Maltepe ve Ataşehir’de vatandaşlar tarafından araçların üstüne halı, kilim ve karton konularak tedbir alındı.

Mahallede oturan Samet Bulut “Evet çok gördüm. Biz de yapıyoruz vallahi dolu olduğu zaman biz de kapatıyoruz, öyle gidiyoruz yani. Mecburen yapmak zorundayız. Geçen bizim otomobile da yağdı, üzeri hep göçük oldu. Bayağı bir göçük var, üç bin liralık hasar var. Yaptırmıştık 2017 senesinde dolu vakasında da yaptırmıştık. Bir daha aynı problemleri yaşadık yani yaşıyoruz bu şekilde problemleri. O yüzden kapatmak zorundayız yani” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.