Doların düşmesiyle sokakta davul çalıp halay çektiler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı yeni ekonomi önlemlerinin sonrasında TL, döviz karşısında değer kazandı. Vatandaşın yoğun döviz satmasıyla dolar, 18 TL’den 12,5 TL’ye kadar geriledi. Samsun’da bir vatandaş da davul-zurna tutup göbek atarak doların düşmesini kutladı. Yoldan geçerken sokağın ortasında göbek atan Cemal Çakır’ı gören Melahat Aksoy, ”İlk başta düğün var sandım, gelin almaya geldiklerini düşündüm. Bu Şekilde bir şeyle de ilk kez karşılaşıyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Doların düşmesiyle sokakta davul çalıp halay çektiler!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Samsun’da yaşayan 61 yaşındaki emekli polis Cemal Çakır, daha önce kendisi ile alay edip doların daha da yükseleceğini söyleyip sevinen kişilere gönderme yapmak maksadıyla davul-zurna tuttu. Çakır, davul-zurna eşliğinde göbek attı. Sokağın ortasında tek başına ‘dolar düştü’ diyerek bağırarak göbek atan Çakır, vatandaşların da yoğun ilgisine maruz kaldı. Yoldan geçen vatandaşlar önce düğün zannetti, sonra da gerçeği öğrenince Cemal Çakır’ı cep telefonu kameraları ile kayıt altına aldı.

Doların düşmesiyle sokakta davul çalıp halay çektiler!

”DÜŞÜŞÜ DAVUL ZURNAYLA KUTLAMAK İSTEDİM”

Doların tarihi rekor kırmasına sevinen kişilere gönderme yapmak için davul-zurna ekibi tuttuğunu ifade eden Cemal Çakır, “Şu anda Atakum Türk-İş mevkisindeyiz. Burada dolar çıkınca millet sevinip, göbek atıyordu. Ben de dolar fiyatları inince davul- zurna tutarak göbek atıyorum. Dolar 18 TL’ye gelince millet daha da yukarı çıkacak diyerek göbek atıyordu. Ben de şuanda daha da aşağıya düşecek diyerek göbek atıyorum. Vatandaş olarak doların düşmesinden dolayı çok sevinçliyim” şeklinde konuştu.

Doların düşmesiyle sokakta davul çalıp halay çektiler!

”GELİN ALNIYOR, DÜĞÜN VAR ZANNETTIM”

Yoldan geçerken sokağın ortasında göbek atan Cemal Çakır’ı gören Melahat Aksoy ise ilk başta ‘düğün var’ sandığını söyleyerek, “Davul ve zurna sesi gerçekten çok hoş. Utanmasam ben de oynayacağım. Bunu yapanı tebrik ediyorum. İlk başta düğün var sandım, gelin almaya geldiklerini düşündüm. Bu Şekilde bir şeyle de ilk kez karşılaşıyorum. Çok şaşırdım ama güzel” diyerek konuştu.

Doların düşmesiyle sokakta davul çalıp halay çektiler!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ RIZA
23 Aralık 2021, 08:15 tarihinde yazildi

Kimse demiyor neden 6’dan veya 7’den bir anda 18’e çıktı diye.Onu sorğulayan yok tabiki. :-))) Düştü hoş güzel de, neden 18’e çıkmasını bekledin.? Daha erken davransaydınız ya..!

  • Cevapla
  • 0