Dolarda kuru 8 TL’nin altına düşmüyor! Güne yükselişle başladı…

Dolar kuru TCMB'de meydana gelen yönetim değişiklikleri sonrasında yeni güne yükselişle başladı. Dolar 29 Mart 2021'de 8 TL üzerinde işlem görüyor.
Takip et
Dolarda kuru 8 TL’nin altına düşmüyor! Güne yükselişle başladı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dolar kuru, geçen hafta Merkez Bankası yönetiminde meydana gelen değişiklik sonrası yaşadığı yükselişin sonrasında haftaya 8 TL’nin üstünde başladı.

29 Mart sabahı dolar kuru 8.005-8.0777 aralığında başlamasının sonrasında şu sıralarda dolar kuru 8,14 seviyelerinde işlem görüyor.

Naci Ağbal’ın yerine Şahap Kavcıoğlu’nun atanmasının sonrasında 7.20 seviyesindeki kur 8.50’ye kadar gelmiş, haftayı 8.10 seviyesinde kapatmıştı. 29 Mart haftasında piyasalarda olası bir kabine değişikliğine yönelik gelişmeler izlenirken veri tarafında ise sakin bir hafta var.

Paskalya sebebiyle yurt dışı piyasalarda kısa bir hafta olacak, öne çıkan en mühim veri ise ABD’den gelecek istihdam rakamları olacak.

Hatırlanacağı üzere Fed son toplantısında, 10 yıllıklardaki yükseliş sebebiyle erkene çekilen faiz artışı beklentisini istihdam piyasasını olumsuz etkileyeceği sebebiyle reddetmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.