Dolar yükselişe geçti! Dolar en fazla kaç lira olur?

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası 7,28 ile 2 haftanın en düşük seviyesini gören dolar/TL, haftanın son işlem gününe yükselişle başladı. Kur şu sıralar 7,32’den işlem görüyor.
Takip et
Dolar yükselişe geçti! Dolar en fazla kaç lira olur?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün en yüksek 7,5651 seviyesini gören dolar/TL, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası‘nın (TCMB) faiz kararı sonrası son 2 haftanın en düşük seviyesi olan 7,2880’e kadar geriledi ve günü bir önceki kapanışın ortalama yüzde 2,4 altında 7,3260’tan tamamladı.

TCMB Para Politikası Kurulu‘nun dünkü toplantısında politika faizi 200 baz puan ile beklentilerin üstünde artırılarak yüzde 17’den yüzde 19’a çıkarıldı. Karar metninde “Yukarı yönlü riskler dikkate alınarak önden yüklemeli ve kuvvetli bir ilave parasal sıkılaştırma yapılmasına karar verilmiştir.” ifadesi kullanılırken, sıkı duruşun “uzun bir müddet” korunacağı vurgusu da korundu.

DOLAR GÜNE YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Dolar/TL, haftanın son işlem gününe azalan küresel risk iştahına paralel yükselişle başlamasının sonrasında saat 10.05 itibarıyla 7,3273’den işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda önceki kapanışa göre euro/TL 8,7415’ten, sterlin/TL ise 10,2040’tan satılıyor.

PİYASALAR HABER AKIŞINA ODAKLANDI

Analistler, ABD’nin 10 senelik tahvil faizleri ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu söyleyerek, bugün yurt içinde merkezi hükümet borç stoku ve yurt dışında Almanya’da Üretici Fiyat Endeksi verilerinin takip edileceğini kaydetti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.