Dolar yeni haftada düşüşe geçti! Piyasalar gelecek haberleri bekliyor…

Arka arkaya gelen haberler doların ateşini söndürerek 8.39 seviyelerine gelmesine sebep oldu. Yoğun bir gündemin oluştuğu yeni haftada dolar kuru kritik seviyelerde dolaşıyor. Erdoğan ve Biden görüşmesi, fed toplantısı, TCMB PKK toplantısı dolar kurundu önemli değişikliklere sebep oldu.
Takip et
Dolar yeni haftada düşüşe geçti! Piyasalar gelecek haberleri bekliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dolar kuru geçen hafta ABD’den gelen enflasyon rakamları ve tahvil faizlerindeki hareketlilikle 8.67’den 8.28’e kadar inmiş ve tepki alımlarıyla haftayı 8.39’dan kapatmıştı.

ABD’nin beklenenden yüksek gelen enflasyon verilerine karşın Fed’in proaktif iletişimle piyasalar yükselişin geçici olduğuna ikna olurken 10 yıllıkların tahvil faizi 1.45’e kadar indi. Dolar da küresel çapta değer kaybetti. Altın fiyatlarında yükseliş görüldü.

Yurt içi piyasalarda ise ana gündem maddesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden ile yapacağı görüşme. Görüşmede S-400 konusu, CAATSA yaptırımları ve F-35 programı başta olmak üzere, Halkbank davası, FETÖ ve YPG konusu ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmine yönelik yoğun bir gündem izlenecek.

Veri akışında ise bugün ödemeler dengesi istatistikleri öne çıkıyor.

14 Haziran sabahı dolar kuru 8.39’dan işlem görüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.