adplus-dvertising

Dolar ve Euro’da son durum- 9 Haziran döviz kurları

Dolar kuru bugüne 17.19 TL seviyelerinde başlarken, Euro 18.4436 TL seviyelerinde başladı. Yatırımcıların gözü bugün ECB’nin faiz kararında ve ardından Lagarde’nin toplantı sonrası yapacağı basın toplantısında olacak
Takip et
Dolar ve Euro’da son durum- 9 Haziran döviz kurları
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dolar kuru bugüne 17.19 TL seviyelerinde başlarken, Euro 18.4436 TL seviyelerinde başladı. Yatırımcıların gözü bugün ECB’nin faiz kararında ve ardından Lagarde’nin basın toplantısında konuşmasında olacak.

Avrupa Merkez Bankası (ECB), rekor seviyelere ulaşan enflasyonun üzerine gitmek için para politikasında yeni bir döneme hazırlanıyor. Analistler ECB’nin “temmuz başında net varlık alımlarının fiilen sona ereceğini, 21 Temmuz’daki ECB toplantısında 25 baz puanlık bir artış, eylül toplantısında yine 25 baz puanlık bir faiz artırımı daha ilan edilebileceğini” söyledi.

Dolar ve Euro’da son durum- 9 Haziran döviz kurları

Dolarda ise ABD 10 yıllık tahvillerin getirisinin yükselmesiyle birlikte güçlenme sürüyor. Dolar kuru TL karşısında haftanın 17.19 ile haftanın zirvesinde bulunuyor. Doların diğer para birimleri karşısındaki gücünü gösteren DXY endeksi de 102.51’de bulunuyor. Doların seyri açısından yarın açıklanacak ABD enflasyonu bekleniyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.