Dolar ne kadar yükselir, dolar en fazla kaç lira olur? 22 Mart 2021

Güncel dolar durumu! İlk işlemlerde 8,47 seviyesine kadar yükselen dolar/TL kuru, daha sonra hafif aşağı gelerek 8,10 düzeylerinde seyrediyor. Euro/TL kuru da yüzde 12’nin üstünde artarak, 9,67’ye yükseldi. Sterlin de 11 TL’nin üstüne çıktı.
Takip et
Dolar ne kadar yükselir, dolar en fazla kaç lira olur? 22 Mart 2021
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haftayı 7.20 seviyesinde kapatan dolar/TL kuru, pazartesinin günün ilk dakikalarında uluslararası piyasalarda 8.40 seviyesini aştı. Sabah saatlerinde ise dolar-TL 8 ile 8.10 bandı arasında hareket ediyor.

Euro / TL paritesi de 9.90 seviyesini gördü. Gram altın da 465 liraya yükseldi. Sabah saatlerinde ise euro 9. 67’ye yükseldi.

Geçen haftayı 10 liranın hemen üstünde tamamlayan Sterlin/TL kuru, bu gece meydana gelen sert tepkiyle beraber 11,7427 ile bütün zamanların en yüksek seviyesini gördü. Kur bir önceki zirvesini geçen kasım ayında 11,2813’le görmüştü.

TCMB’nin yeni Başkanı Kavcıoğlu ilk açıklamasında, enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir biçimde kullanmaya devam edeceklerini belirtti.

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği yönetimindeki banka genel müdürleri ile toplantı yaptı. Bankacılık kaynakları, yararlı bir görüşmenin gerçekleştiğini söyleyerek, piyasaya müdahale edilmeyeceği ve piyasaların kendi içinde hareket edeceği izleniminin edinildiği aktardı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.