Dolar kuru reform paketi açıklamalarını bekliyor!

ABD tahvil getirilerinin hafta başında belirginleşen yükselişle 7.8’e yaklaşan dolar/TL, ABD’de 3-10 ve 30 senelik tahvillelerinin beklentilere yakın biçimde problemsiz olarak atlatılması ve ABD enflasyon verileriyle dün 7.45’e kadar indikten sonra 7.50’de dengelendi. 13 Mart sabahı dolar/TL 7.5075’den el değiştiriyor. Piyasalarda bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı ekonomik reform paketi izleniyor
Takip et
Dolar kuru reform paketi açıklamalarını bekliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD tahvil getirilerinin hafta başında belirginleşen yükselişle 7.8’e yaklaşan dolar/TL, ABD’de 3-10 ve 30 senelik tahvillelerinin beklentilere yakın biçimde problemsiz olarak atlatılması ve ABD enflasyon verileriyle dün 7.45’e kadar indi.

Haftanın ilk günü dolar karşısında yüzde 3’e yakın değer kaybettikten sonra peş peşe üç gün yüzde 2’ye varan değer kazandı.

ABD’nin 10 senelik Hazine tahvil getirisi bir senenin zirvesi olan yüzde 1.6250’den sonra başlayan üç günlük düşüşün sonrasında yüzde 1.5 etrafında denge buldu.

Dolar ABD’de zayıf tüketici fiyatları verisi ve Hazine tahvil getirilerindeki gerilemenin, bazı yatırımcıların enflasyonda hızlı artış beklentilerini hafifletmesiyle ortalama bir haftanın dip seviyesinde seyretti. Analistler bu gelişmelerin TL’deki değer kazancının da ana belirleyicilerden olduğunu söylüyor.

12 Mart sabahı dolar kuru 7.50 seviyesinde, euro 9 TL seviyesinin hemen altında. Gram altın fiyatı ise 415 TL’yi test ediyor.

Piyasalarda bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı ekonomik reform paketi izleniyor. Veri akışında TCMB’nin beklenti anketi neticeleri ve TÜİK’in sanayi imalat, perakende satış ve ciro endeksleri öne çıkıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.